עליזה בלוך
צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90

ראש עיריית בית שמש: "אין תושב לא רצוי בעיר"

עליזה בלוך מספרת לכאן רשת ב מדוע ביקשה משר האוצר להעביר זוכי מחיר למשתכן לשכונה אחרת: "פניתי למשרד האוצר כדי לעזור לתושבים לגור במקום שמתאים להם"
קלמן ליברמן
02 באפריל 2019
10:17

"חובתי המוסרית להגיד לתושבים מה יהיה צביון השכונה שהם יגרו בה - שכונת נווה שמיר לא מתאימה לחרדים": ראש עיריית בית שמש, עליזה בלוך, התראיינה היום (שלישי) לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב וסיפרה מדוע ביקשה משר האוצר משה כחלון לבדוק אפשרות של העברת חרדים שזכו בדירה בפרויקט מחיר למשתכן לשכונה אחרת בעיר.

האזינו לריאיון המלא עם ראש עיריית בית שמש בכאן רשת ב

בלוך מספרת מדוע שכונת נווה שמיר לא מתאימה לטעמה לחרדים: "שכונת נווה שמיר מיועדת לציבור הכללי - ויהיו בה פחות בתי כנסת ויותר מרכזי נופש. כרגע זאת שכונה שמיועדת גם לאנשי קבע. ברור שכל אדם יכול לבחור איפה הוא רוצה לגור - אבל חובתי המוסרית להגיד מה יהיה צביון השכונה כדי שתושבים לא יבואו בתלונות".

"אין תושב לא רצוי בעיר, ואין תושב שמישהו יגיד לו איפה לגור". מוסיפה בלוך, "היום העיר בתנופת בנייה מאוד גדולה, וזה מרגש מאוד לראות כל כך הרבה אנשים שרוצים לגור פה. כרגע מוקמות שתי שכונות מודרניות, איכותיות מאוד, חדשות בעיר. יש שכונה אחרת שהוגרלה במחיר למתשכן, רמת בית שמש ד', שהיא שכונה עם צביון חרדי. זה אומר שיהיה בה יותר בתי כנסת, יותר מקוואות, יותר תלמודי תורה".

על הגרלות מחיר למשתכן מספרת בלוך: "יש תושבים חילונים שזכו בדירות בשכונה ד', השכונה החרדית, והתכוונו להשתמש בה כדירה להשקעה - זה לגיטימי וזה בסדר גמור. עכשיו יש המון אנשים שרוצים לבוא לגור בבית שמש וזה גם כן בסדר. אולם, חובתי המוסרית להגיד לתושבים מה יהיה צביון השכונה כדי שאף אחד אחר כך לא יגיד 'רגע אבל הבטיחו לי ככה וככה' - ולכן פניתי למשרד האוצר, כדי לאפשר לתושבים לגור בשכונה שמתאימה להם".