האבן שפגעה בעאישה א ראבי

אביו של הנער הנאשם בטרור יהודי: "המערכת בפניקה ורוצה למצוא אשמים"

אביו של צ' שמשפטו נפתח אתמול אמר לכאן רשת ב כי בנו לא היה באזור כאשר נזרקה האבן שהרגה את עאישה א ראבי וכי בכל מקרה האבן נזרקה מאזור שבו בנו מסתובב בקביעות כך שיתכן שהדי אן אי שלו יימצא על האבן
קלמן-ליברמן
02 באפריל 2019
10:37

אביו של צ', הנער הנאשם בהריגתה של הפלסטינית עאישה א ראבי, אומר היום (שלישי) כי הפרקליטות משתמשת בראיות קלושות כדי להרשיע את בנו. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב אמר האב: "המערכת בפאניקה ורוצה למצוא אשמים ולכן אנחנו משלמים את המחיר בסוף".

אתמול נפתח משפטו של הבן החשוד. בריאיון אמר האב כי בנו אינו מבין מה רוצים ממנו: "הוא אומר בצורה פשוטה ביותר 'אני לא עשיתי את זה, אני לא הייתי שם, אני הייתי בישיבה, אני לא נער שעושה דברים כאלה זה לא החינוך שקיבלתי, ודאי לא יוצא משטח הישיבה בשבת ואזרוק אבן זה דברים מופרכים".

באשר לדי אן אי של בנו שנמצא על האבן שנזרקה אמר האב כי הוא עדיין אינו בטוח שהדבר אכן נכון. "האבן הזו נזרקה מאזור שהוא בקרבת הישיבה, זה אזור שהבן שלי מסתובב שם באופן קבוע. יש שם די.אן.אי של שלושה אנשים, יש אפשרויות סטטיסטיות לכאן ולכאן, יש שם דברים מוזרים מאוד של הנחיות שהן אסורות לפי חוק, ממה שאני מבין, שנתנה הפרקליטות למעבדה הבודקת איך בדיוק ומה לבדוק והנחתה אותם בתהליך הבדיקה".

האב המשיך ואמר כי הטיעון שהוצג בבית המשפט נשמע לו מאוד סביר: "זה אזור שבו החבר'ה מסתובבים הרבה, הוא נמצא שם, אני אישית צילמתי שם כמה פעמים בקרבת מקום בזולות שהם בנו ובעצים שהם שתלו. צריך לשאול את המערכת איך זה יכול להיות שנער שהם בעצמם יודעים שיש לו אליבי ושהוא לא היה שם ושמאוד נוח להם להאשים אותו לשווא איכשהו הדי.אן.אי שלו הגיע לשם, צריך לשאול אותם לא אותי. אנחנו מכירים את הבן שלנו ויודעים ובטוחים שהוא לא עשה את זה".

עורך דינו של הנער, עדי קידר מארגון חוננו הסביר בתכנית כי החצר האחורית של ישיבת רחלים, שבה לומד הנער, היא הזירה שלטענת המשטרה ממנה הגיעו הנערים. "למשטרה אין שום ראיה חוץ מאותו די אן אי שהפעולה הזו נעשתה מתוך הישיבה. יש לו טענת אליבי שהוא לא היה במקום. הדי אן אי יתכן שכגילו שנה בערך זה מקום שבו הסתובבו הנערים. האבן יכולה להיות משהו שהוא נגע בו לפני שנה ומישהו זרק אחר כך. בית המשפט העליון אמר שהרשעה על בסיס די אן אי זה דבר נדיר וצריך שיהיה לו חיזוק ממקום אחר. אין בדל ראיה. לכן הפרקליטות עשתה טעות כשהגישה את כתב האישום הזה".