אנשי חמאס
צילום: אי-פי

בכיר בחמאס: אין מגעים לחילופי שבויים עם ישראל

מוסא דודין הכחיש דיווחים בנוגע לעסקה בין הצדדים: "זה נועד להשקיט את הרוחות בבתי הכלא". אביו של הדר גולדין: "מתייחסים לזה כספין"
נורית יוחנן
02 באפריל 2019
12:08

בכיר חמאס והאחראי על תיק האסירים בארגון, מוסא דודין, הכחיש היום (שלישי) את הדיווח על עסקת חילופי שבויים הנדונה לכאורה בין ישראל לעזה במסגרת ההבנות שנועדו לבסס שקט ברצועת עזה. לדברי דודין: "אלו שמועות שנועדו להשקיט את הרוחות של האסירים בבתי הכלא ואת ההתלכדות סביבם".

דבר האפשרות לחילופי שבויים דווח הבוקר בערוץ טלוויזיה המזוהה עם חמאס. על פי אותו הדיווח העסקה עומדת על הפרק והשעות הקרובות הן קריטיות בעניין.

לאחר הפרסום התקבלה הכחשה גם מן הצד הישראלי. זאת לאחר שמ"מ שר החוץ ישראל כץ אמר לכאן רשת ב': "אני לא חושב שזה מונח על הפרק, אלו ידיעות פיקטיביות".

גם פרופ' שמחה גולדין, אביו של הדר גולדין, התייחס לדיווחים בביטול ואמר לכאן רשת ב: "אנחנו שומעים את זה רק בתקשורת ואנחנו לא יכולים שלא לייחס את זה גם לסיפור של הבחירות שמסביבנו עוד ספין. בדרך כלל כשראש הממשלה נתניהו חותם עם חמאס, נותן דברים לחמאס, יש איזשהו ספין שמדבר על החזרת החיילים כי הוא התחייב בספטמבר האחרון שכל הסדר שיהיה עם חמאס יותנה בהחזרת החיילים לכן אנחנו מתייחסים לזה כספין".

תגיות:
חמאס