זוכי פרס ישראל למפעל חיים

מירי וחיים ארנטל הם זוכי פרס ישראל למפעל חיים לשנת תשע"ט

בנימוקיה כתבה ועדת הפרס: "משימת חייהם של מייסדי עמותת זכרון מנחם היא לעשות הכול למען חולי הסרטן ומשפחותיהם, להוציא אותם מכאב, הפחד והסבל למקום שמח"
לירן כוג'הינוף
02 באפריל 2019
13:18

מירי וחיים ארנטל, מייסדי עמותת זכרון מנחם, הם זוכי פרס ישראל למפעל חיים לשנת תשע"ט. חברי ועדת הפרס כתבו היום (שלישי) בנימוקיהם כי "הזוג ארנטל מעניק מדי שנה עשרות תוכניות תמיכה וחינוך ומעטפת כוללת לחולי הסרטן ולמשפחותיהם".

הזוג ארנטל הקים בתחילת שנות ה־90' את עמותת זכרון מנחם, המרכז הישראלי לתמיכה בילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם. העמותה נקראת על שם בנם של הזוג, מנחם ארנטל, שנפטר לאחר מאבק של יותר מ־14 שנה במחלת הסרטן. 

בנימוקיה הוסיפה ועדת הפרס כי בני הזוג מעניקים מדי שנה עשרות תוכניות תמיכה וחינוך ומעטפת כוללת לחולים ולמשפחותיהם. "לעמותה פרוייקטים רבים נוספים המשלבים אוכלוסיות רבות ומגוונות, כאשר השירות ניתן ללא הבדלי דת, גזע או מין. בין הפרוייקטים מאגרי תורמי דם, הפעלת בנות שירות, מתנדבים ותרומות שיער. עם השנים השיקו שלוחות בחו"ל ומקיימים פעילויות משותפות להורים בארץ ובארצות רבות אחרות. משימת חייהם לעשות הכל למען חולי הסרטן ומשפחותיהם להוציא אותם מכאב, הפחד והסבל למקום שמח ומלא תקווה".

שר החינוך, נפתלי בנט, הזמין את בני הזוג ללשכתו בתל אביב ובירך: "מירי וחיים ארנטל הם מלאכי הנתינה של עם ישראל. מתוך האובדן והשבר שחוו כאשר שכלו את בנם הבכור מנחם, הם יצרו אור בדמות מפעל של חסד ונתינה שמיטיב עם רבבות הורים וילדים בישראל. בני הזוג עוסקים בקודש הקודשים. משימת חייהם היא לעשות הכל למען חולי הסרטן ומשפחותיהם כדי להוציא אותם מהכאב, הפחד והסבל למקום שמח ומלא תקווה. לאורך השנים נרתמו אלפי בני נוער לפעילות העמותה וכך מתחנך דור שלם בעמותה לחיים של נתינה למען האחר. ההתמסרות המוחלטת של הזוג ארנטל למפעל חייהם היא דוגמה ומופת. בעצם הווייתכם אתם מהווים השראה לכולנו".

הזוג ארנטל סיפרו לשר החינוך על פעילות העמותה: "אצלנו שני דברים לא נכנסים לעמותה - פוליטיקה ודת. אנחנו לא מבחינים בין חילונים ודתיים, בין מזרחים ואשכנזים - כולם, כולם, אותו דבר, ולכולם אנחנו עוזרים. לא יכלנו לקבל בשורה משמחת מזו״.