אסתר רדא

בחירות העורכים - כאן 88 | 2.4.2019

עדכון אחרון - 2.4.2019
מערכת כאן
02 באפריל 2019
16:30

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

אסתר רדא – הלוואי

אלבום הבכורה העברי של אסתר רדא מתקרב בצעדי ענק ואם לשפוט על פי סינגל הבכורה הוא כנראה יהיה המגוון ביותר שלה. "הלוואי" ממזג בין עולמות הגרוב והסול שמהם מגיעה רדא, לבין עולמות הג'אז מהם מגיע תומר בר,  המפיק והמעבד של השיר. האלבום ייצא בקיץ הקרוב ויהיה טוב, הלוואי.

Sun Tailor - Trials & Troubles

אחרי ארבע שנות היעדרות Sun Tailor, הלא הוא ארנון נאור, חוזר עם אלבום חדש. לדבריו, סינגל הבכורה Trials & Troubles "מתאר רגע של עצב גדול שמתערבב בשמחה גדולה לא פחות". אחרי שהתרגלנו מארנון לסאונד אקוסטי הוא יצא קצת מאזור הנוחות שלו והעמיס כלים שונים, צלילים חדשים וכפיים, הרבה כפיים.

Sivan Talmor - Summer Son 

במקום לכתוב בעצמנו על השיר, נראה לנו שעדיף פשוט לשתף אתכם במה שכתבה סיוון טלמור:

"ישבנו על שפת אגם בברלין שלושה חברים. אותו אגם עליו נכתב שיר הנושא של האלבום Immigrants of Lace. חשבנו על שירים יפים, דיברנו על סיפורים מהילדות, העלינו זיכרונות של ריח וטעם ממקומות רחוקים...הגיטרה שכבה שם על שמיכה שפרסנו. דיברנו על יופי, על אומנות יפה, על שירה. אחד החברים הזכיר את השיר Summer Son והסב את תשומת ליבנו למשפט הכל כך כנה - 'Before you take my heart, reconsider'. חשבתי שזה אחד המשפטים היפים ששמעתי . כמה מדויק. קראתי את הטקסט שוב, והבנתי כמה יופי ופשטות טמונים בשיר הזה ובגירסא המקורית קשה קצת להבחין ב-Fragility שיוצאת מהאמת של השיר. הרמתי את הגיטרה, וניגנתי להם את השיר. ככה, הכי פשוט, כמו בלדה כנה. משם הבנתי שאני מוכרחה לקחת את השיר הזה ולהעביר אותו הלאה לכמה שיותר אנשים, שיגלו את היופי הטמון בו".

Andrew Bird – Sisyphus

אם תשאלו את אנדרו בירד הוא יגיד לכם שאלבומו החדש וה-12 הוא היצירה הכי טובה שלו עד כה. אנחנו עוד לא מוכנים לחתום על זה אבל אין ספק ש-Sisyphus הוא שיר נהדר במיטב המסורת השורקת של בירד. השיר עוסק בהתמכרות לסבל עצמי, "אתה אוהב את הפוזה המלנכולית הזו" כפי שכתב פעם מיכה שטרית. האלבום כולו הוקלט חי באולפן כשכל הנגנים מנגנים יחד ללא אוזניות וללא בידוד, מה שיצר על פי בירד סינרגיה מופלאה וסאונד מיוחד. האלבום כבר בחוץ אז אתם יכולים לשפוט בעצמכם.

Karen O & Danger Mouse - Turn The Light  

האלבום של קרן או סולנית ה-Yeah, yeah, yeahs יחד עם Danger Mouse (בין היתר המפיק של Gnarls Barkley), מצופה ומדובר כבר משנה שעברה. עכשיו הוא סוף סוף כאן ונראה ש-Lux Prima מצדיק את הציפייה. השיר Turn The Light הוא מחווה לדיסקו וגם מושפע לדבריהם ממרי ג'יי בלייג'.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

The Paz Band – Narcotic Heart
אלישע בנאי וגידי גוב - גיבורה
דניאל רובין – הסיפור בגדול
ירמי קפלן – חוף גורדון
לורן נוימן – Alice
מרסדס בנד – מה קרה שם
Anderson .Paak - King James
Hague & White - Distant Relative
Quaker City Night Hawks – Pay to Play
Stella Donnelly – Lunch
Tame Impala – Patience
The Black Keys – Lo\Hi

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים