-
צילום: משה שי, פלאש 90

רעיית הנשיא נחמה ריבלין נפטרה בגיל 74

ריבלין סבלה מפיברוזיס ריאתי ועברה ניתוח השתלת ריאה, אך לאחרונה חלה הידרדרות במצבה
מערכת כאן חדשות
04 ביוני 2019
10:25

רעיית נשיא המדינה, נחמה ריבלין, נפטרה היום (שלישי) בגיל 74. ריבלין סבלה מפיברוזיס ריאתי ועברה ניתוח השתלת ריאה, אך לאחרונה חלה הידרדרות במצבה.

ריבלין, רעייתו של הנשיא העשירי, נולדה ב-1945 במושב חרות שבשרון ולמדה בעמק חפר. היא למדה ביוטכנולוגיה וזואולוגיה באוניברסיטה העברית, ועבדה כמזכירה מדעית במכון למדעי החיים באוניברסיטה. היא נישאה לראובן ריבלין בשנת 1970. לזוג שלושה ילדים משותפים, ובן נוסף מאשתו הראשונה של ריבלין.

(צילום: מארק ניימן/לע"מ)

במשך שנות הקריירה של בעלה היא התרחקה מעין הציבור, אך הדבר השתנה לאחר שריבלין נבחר לתפקיד נשיא המדינה בשנת 2014. ריבלין הודתה בתחילה כי קשה לה להתרגל למעמד, לרבות המעבר לבית הנשיא, אך בהמשך החלה לקדם סוגיות, בין היתר פעלה למען אנשים עם מוגבלות וקידום נשים.

15 שירים שנחמה ריבלין אהבה במיוחד: פרק בפודקאסט 1+1

ריבלין, שזכתה לתואר הגברת הראשונה, קידמה גם את נושא איכות הסביבה והקדישה זמן לילדים, שלעיתים אירחה בבית הנשיא. היא ביקרה חיילים בבסיסים וכיבדה אותם בעוגות מעשה ידיה. בנוסף נהגה ריבלין להשתתף באירועים של אקי"ם ואירחה את פעילי הארגון במשכן.

רעיית הנשיא סבלה ממחלת פיברוזיס ריאתי והסתובבה בשנים האחרונות עם מכל חמצן, שהפך לחלק בלתי נפרד מחייה. לפני כשלושה חודשים עברה השתלת ריאה לאחר תקופה ארוכה שהמתינה לכך. מצבה השתפר מאז אך לאחר מכן חלה הדרדרות פתאומית במצבה.