ירון בלום
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ירון בלום על החזרת זכריה באומל: התזמון היה מקרי

מתאם השבויים והנעדרים בריאיון לעמית סגל וירון דקל בכאן רשת ב: "ההישג המודעיני לא היה קורה בלי ההישג המדיני של רה"מ מול מדינה שלישית"
ירון דקל ועמית סגל
04 באפריל 2019
09:35

"היו מאמצים מודיעינים שהתנהלו לפני כן - אבל לא הצלחנו להגיע לבינגו": מתאם השבויים והנעדרים, ירון בלום, התייחס היום (חמישי) להחזרת גופתו של זכריה באומל. בריאיון לירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב הוסיף כי "התזמון הוא מקרי לגמרי".

האזינו לריאיון המלא עם מתאם השבויים והנעדרים בכאן רשת ב

"מדובר בהישג מודיעיני מדהים. המידע בחודשים האחרונים ניכר שהוא מבשיל למשהו שאי אפשר לדעת אם זה זה או לא. בגלל מגבלות הצנזורה אי אפשר לדווח איפה אותרה הגופה - אבל מדובר במודיעין יוצא דופן", סיפר בלום והוסיף: "יש פה הישג מודיעיני מדהים בהובלה של ראש הממשלה. המודיעין וצה"ל הובילו מבצע מדהים. ההישג המודעיני לא היה קורה בלי ההישג המדיני של נתניהו מול מדינה שלישית.

"היו מאמצים מודיעינים לפני כן אבל לא הצלחנו להגיע לבינגו. גם הבינגו הזה הוא חלקי. עדיין יש שני נעדרים שלא איתרנו: יהודה כץ וצבי פלדמן. אני מעריך שנשיב גם אותם". לגבי הביקורת שנשמעה על התזמון אמר בלום בנחרצות: "באחריות מקצועית הכי גבוהה שיכולה להיות - התזמון לא קשור לבחירות, זה מקרי לגמרי".

על השבת גופתו של רון ערד אמר: "אני מקווה שנצליח להחזיר אותו. מדינת ישראל מטפלת גם בנעדרים ותיקים".