הלווייתו של באומל בהר הרצל, הערב
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

קצין בכיר שערק מצבא אסד: רק דמשק יכלה לדעת היכן נקבר באומל

לטענת הגורם, הרבה "עסקאות מפוקפקות" מתרחשות מתחת השולחן בין המשטר הסורי לבין ההנהגה בישראל
רועי קייס
04 באפריל 2019
22:33

קצין סורי בכיר שערק מצבאו של נשיא סוריה, בשאר אסד, אמר היום (חמישי) לכאן חדשות כי רק למשטרו של אסד היו יכולים להיות פרטים על מקום הימצאות גופתו של זכריה באומל.


לדבריו של הקצין, שהובאו בחדשות הערב בכאן 11, למורדים אין שום מידע על הנושא או נגיעה אליו, וגם הטענה שדאעש, שהיה במחנה הפליטים אל-ירמוכ, סייע בהעברת הגופה מחוץ למחנה - לא סבירה. אותו גורם הדף את טענות החזית העממית לשחרור פלסטין בדמשק בנושא, ואמר כי הן נועדו לחפות על המשטר הסורי שמותיר את הגופות של העם הסורי, ואפילו חיילים סורים להיאכל בידי זאבים - ובמקביל מוסר גופות של חיילים ישראלים.

מה שאסד עשה ביממה האחרונה, אמר הקצין הבכיר, הוא להגיש כתבי אמנה נוספים לישראל באמצעות החזרת גופת באומל. לדבריו, הרבה "עסקאות מפוקפקות" מתרחשות מתחת השולחן בין המשטר הסורי לבין ההנהגה בישראל, שמעוניינת בכך שהמשטר הסורי יישמר ומשתפת איתו פעולה. הקצין שערק גם הזהיר שישראל טועה אם היא חושבת שאפשר להפריד בין אסד לציר איראן-חיזבאללה: "בשאר אל-אסד הוא בן ערובה של איראן וסוריה הפכה היום לבסיס צבאי איראני", אמר.

מוקדם יותר היום, גורם שצוטט בכלי התקשורת הממלכתיים בסוריה הכחיש כי למדינה היה מידע בנושא גופתו של באומל, וטען כי כל מה שאירע הוא תולדה של "שיתוף הפעולה בין הטרוריסטים למוסד".

רב סמל זכריה באומל הובא הערב למנוחות בבית העלמין הצבאי בהר הרצל. מאות הגיעו ללוות את באומל בדרכו האחרונה וביניהם ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשיא המדינה ראובן ריבלין והרמטכ"ל אביב כוכבי.