יאיר לפיד ומקרון

יאיר לפיד בריאיון מפריז לירון דקל: ״נתניהו משקר כמו שהוא נושם״

מספר 2 בכחול לבן תוקף את נתניהו ומספר: "אמרתי למקרון שהסכם הגרעין האיראני זה דבר רע לישראל". לפי מקור בנשיאות צרפת, לפיד הוא זה שפנה למקרון כדי להיפגש איתו
השבוע
05 באפריל 2019
20:36

"ראש הממשלה משקר - אני נגד הסכם הגרעין": מספר 2 בכחול לבן, יאיר לפיד, התראיין היום (שישי) מצרפת ל"השבוע", לאחר שנפגש עם נשיא צרפת עמנואל מקרון, ותקף את נתניהו: "הוכחתי בסרטונים שאני לא תמכתי מעולם בהסכם הגרעין - הוא תמיד לוקח רבע מילה שמישהו אמר ועושה מזה שקר אחד גדול. נתניהו משקר כמו שהוא נושם".


"לא צריך להיות ציני לגבי הבחירות", אומר לפיד, "יש פער גדול מאוד בין החוויה שלי - של שינוי ותקווה ושל אנשים שהתכנסו ביחד לעשות טוב למדינת ישראל, לבין כמויות הרפש של מערכת הבחירות אל מול זה שאנחנו רוצים לעשות דברים טובים". על פגישתו עם נשיא צרפת מקרון, ארבעה ימים לפני הבחירות, הוא אומר: "זה דבר טוב ונכון שמנהיגים ישראלים נפגשים עם מנהיגים בעולם. לא אמרתי מילה רעה על זה שנתניהו נפגש עם טראמפ ופוטין. לכן לא צריך להיות רע לאף אחד שאמרתי למקרון שהסכם הגרעין עם איראן זה דבר רע. מה שטוב לישראל צריך לשמח את כולם.

"אני בירכתי את נתניהו על שהשיג הכרה אמריקנית בריבונות ישראלית ברמת הגולן - כי זה דבר טוב למדינה", הוסיף לפיד, "לכן אם אני יכול לגייס את מקרון לגבי מה שקורה בעזה ובסוריה, זה דבר טוב. תשאלו את עצמכם תמיד מה טוב למדינת ישראל, זה יעשה את החיים הרבה יותר טובים".

על הביקורת נגד הרוטציה אמר לפיד: "הנושא נבדק, סקרים אחרים הבהירו שלא מאבדים אף מנדט. הפוליטיקה הישראלית כל כך מכוערת שאנשים לא מזהים חברות. זה סתם ספין של מפלגת העבודה, גבאי מבועת מהרעיון שיהיו לו 8 מנדטים".

הצטרפו לעדכונים השוטפים בערוץ הבחירות בטלגרם של כאן חדשות

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

לפי מקור בנשיאות צרפת, הפגישה בין נשיא צרפת, עמנואל מקרון, ללפיד הייתה "קצרה ולא פורמלית", ונערכה על פי בקשתו של לפיד. לשכת ראש הממשלה הכירה מראש את הפגישה, הוסיף המקור. לדבריו, השניים הכירו כשמקרון ביקר בישראל בתפקידו כשר הכלכלה. לפי העיתון "לה פריזיין" הפגישה אורגנה על ידי פעיל השלום עופר ברונשטיין, הייתה סגורה לתקשורת ולא נרשמה בלוח הפגישות הרשמי של הנשיא. מחר יחזור לפיד ארצה.