דקירת הסוהרים בקציעות: אסיר ביטחוני נאשם בניסיון רצח

לפי כתב האישום, אסלאם אלושאחיה התכוון להרוג קצין יהודי בשב"ס כנקמה על שיבוש קליטת הטלפונים הניידים. "ביצע את העבירות ממניע דתי ולאומני כדי לעורר פחד ובהלה בציבור", נכתב באישום
איציק זוארץ
11 באפריל 2019
12:06

כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד אסיר חמאס אסלאם אלושאחיה, בגין דקירת שני הסוהרים בכלא קציעות בחודש שעבר, שבה נפצע קצין שב"ס באורח קשה. האישום מייחס לאסיר ניסיון רצח ופציעה בנסיבות מחמירות על רקע לאומני.

לפי כתב האישום, אלושאחיה בן ה-36 התכוון להרוג קצין יהודי בשב"ס כנקמה על החלטת השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, לשבש את הקליטה לטלפונים הניידים בכלא. בנוסף, באישום מצוין כי הוא "סבר שהסוהרים מרבים בחיפושים". עוד נכתב כי הוא ביצע את המעשה "מתוך מניע דתי, מדיני, לאומני או אידאולוגי, ובמטרה לעורר פחד ובהלה בציבור".

האירוע בכלא קציעות התרחש בסוף החודש שעבר, בעת העברת האסירים מאגף אחד לאחר. אלושאחיה ואסיר נוסף התנפלו על שני קצינים בשב"ס ודקרו אותם בצוואר באמצעות דוקרנים מאולתרים. כוח מצדה השתלט עליהם במקום.

השבוע, על רקע כישלון המשא ומתן שנועד למנוע את שביתת הרעב של האסירים בבתי הכלא, גורמים פלסטיניים מסרו לכאן חדשות כי כ-150 אסירים החלו לשבות רעב. במקביל, הגורמים שפכו אור על הסיבות שהובילו לפיצוץ המגעים, וטענו שהמחלוקת בין הצדדים הייתה נעוצה ביישום של ההסכמות עוד לפני הבחירות בישראל.

לפי אותם גורמים, האסירים הבינו שישראל לא מתכוונת לבצע את ההסכמות העקרוניות שכבר הושגו, ובראשן הסרת המיסוך על הטלפונים, עוד לפני הבחירות. זאת, לאחר שבהנהלת בתי הכלא הסבירו שעליהם לחזור ולהתייעץ קודם עם הדרג המדיני. "היו הסכמות עקרוניות, גם על טלפון ציבורי בתמורה למסירת פלאפונים", הסבירו הגורמים. "המחלוקת הייתה בנוגע למתי כל זה יקרה".