מקום התאונה בנגב, הערב

6 נערים נפצעו מפגיעת אוטובוס בצפון הנגב

מצבו של אחד הנפגעים, בן 18, מוגדר אנוש, ומתבצעות בו פעולות החייאה; נער נוסף נפגע בינוני והשאר קל. הנהג, שככל הנראה לא הפעיל את בלם היד, עוכב לחקירה
איציק זוארץ
11 באפריל 2019
19:06
עודכן ב 20:35

שישה נערים שהיו בפעילות גיבוש לצנחנים נפצעו מפגיעת אוטובוס הערב (חמישי) בבסיס צבאי באזור הקיבוץ שומריה שבצפון הנגב. מצבו של אחד מהם, בן 18, מוגדר אנוש ומתבצעות בו פעולות החייאה. צעיר נוסף נפצע בינוני והשאר קל. הנהג הפוגע, שכפי הנראה לא הפעיל את בלם היד באוטובוס שהיה ריק, עוכב לחקירה בידי המשטרה.  

בחקירתו סיפר הנהג סיפר שהיה מחוץ לאוטובוס ולא ברור לו למה הידרדר. האוטובוס דרס את האוהל ובתוכו הצעירים. הצעיר שנפצע אנוש פונה במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

מפרטי המקרה עולה כי עשרה צעירים שהו באוהל בזמן פגיעת האוטובוס. יונתן פופקין, פרמדיק מד"א שהוזעק למקום התאונה, סיפר: "ראינו אוטובוס ובסמוך שכבו מספר צעירים, אחד מהן היה מחוסר הכרה וסבל מפגיעה רב מערכתית. חמישה פצועים נוספים היו בהכרה מלאה וסבלו מחבלות בגפיים, בבטן ובראש. הם סיפרו שנפגעו מאוטובוס שהדרדר ונטה על צידו".

הוא הוסיף: "הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני במקום, שניים מהם העלנו למסוק מד"א שנחת בסמוך ופינינו אותם לבית החולים סורוקה והשאר פונו באמבולנסים שלנו".