תקיפת צה"ל בסוריה, ארכיון

דיווח: הרוגים בקרב הכוחות האיראניים בסוריה

מנהל מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם טען בריאיון כי מתקן איראני לפיתוח טילים הושמד בתקיפה הישראלית הלילה במערב המדינה. הוא הוסיף כי הותקפה עמדה צבאית המשמשת כמחנה אימונים של משמרות המהפכה והמיליציות הפרו-איראניות
רועי קייס
13 באפריל 2019
14:10

מנהל מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם, ראמי עבד א-רחמן, התייחס היום (שבת) לתקיפה הלילית המיוחסת לישראל בסוריה. בריאיון לערוץ "אל-חדת'", אמר עבד א-רחמן כי ישנם באופן ודאי הרוגים בקרב הכוחות האיראניים והמיליציות הפרו-איראניות, אך מספרם לא ברור. במקביל, העריך שיש הרוגים גם בקרב כוחות משטר אסד ונאמניו סמוך לבית הספר שהותקף.

עבד א-רחמן ציין כי המתקן לפיתוח טילים לטווח בינוני שהושמד בתקיפה, השוכן בתוך המרכז הסורי למחקרים מדעיים (SERS), שייך למשמרות המהפכה של איראן. הוא הוסיף כי המחנה הצבאי א-טלאא'ע שהותקף אף הוא, משמש כמחנה אימונים של משמרות המהפכה והמיליציות הפרו-איראניות. לדבריו, גם שם היו הרוגים.


מוקדם יותר היום דיווח מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם כי 17 לוחמים מכוחותיו של המשטר הסורי וחמושים הנאמנים לו נפצעו בתקיפה הישראלית. בנוסף, נטען כי יש מידע על אבידות בנפש בקרב החמושים - שלא ברור אם הם איראנים או בעלי אזרחויות אחרות שנאמנים לאיראן. עוד נטען כי התקיפות היו מכוונות לבית הספר אל-מוחסאבה בעיר ולמרכז לפיתוח טילים בכפר א-זאווי. 

הלילה טען גורם צבאי סורי רשמי כי חיל האוויר הישראלי תקף בבסיס הצבאי א-טלאא'ע באזור העיר מיסיאף שבמערב המדינה. לפי אותו גורם, בשעה 02:30 תקפו מטוסי חיל האוויר מהמרחב האווירי הלבנוני את המחנה. עוד נמסר כי מערכות הנ"מ הסוריות הופעלו באופן מידי כדי ליירט את הטילים ומקצתם הופלו לפני שפגעו ביעדם.

בכלי התקשורת הממלכתיים בסוריה שודרו תיעודים של יירוט הטילים ששוגרו על ידי מערך הנ"מ הסורי לעבר הטילים הישראליים. על פי הדיווחים, הדי הפיצוצים נשמעו היטב גם במרחב של העיר חומס במרכז סוריה.