נפתלי בנט ואיילת שקד

ועדת הבחירות: רק פתק פסול אחד לימין החדש

באופן חריג התירו בוועדה גישה לנציגי המפלגה למעטפות הכפולות, אך בוועדה הדגישו כי נמצא רק פתק פסול אחד - בניגוד לטענת המפלגה על פסילת פתקים מסיבית. מוקדם יותר היום מתחו בוועדה ביקורת חריפה על מה שכינו "הפצת מצג השווא" מצד המפלגה
זאב קם
14 באפריל 2019
21:59
עודכן ב 22:22

ועדת הבחירות המרכזית אישרה היום (ראשון) באופן חריג לנפתלי בנט ולנציגי מפלגת הימין החדש לעיין בחומרים הגולמיים של הספירה במעטפות הכפולות. מהבדיקה שנערכה לא נמצאו פתקי הצבעה פסולים לרשימת הימין החדש, למעט פתק פסול אחד בלבד, שנפסל מעילה שבחוק. זאת לאור טענת המפלגה כי הייתה פסילה מסיבית של פתקי הצבעה.


לאחר יום הבחירות החלו הנציגים הבכירים ביותר בימין החדש לעמוד בקשר עם בכירים בוועדת הבחירות המרכזית לצורך בירור טענותיהם. לנוכח כל זאת, הוועדה הצהירה כי היא רואה בחומרה רבה את הפצת מצג השווא על ידי הימין החדש, שלפיו היו אי סדרים בספירת הקולות המיוחדים, ואת אי ההכרה בניסיונותיה של הוועדה להעמיד לרשותם את המידע הנדרש.

בתום ספירת קולות החיילים, הוציאה מפלגת הימין החדש הודעה כי "התוצאות שפורסמו אינן סופיות ואנחנו ממשיכים להילחם. אנו מצפים מהתקשורת לגלות קצת יותר רצינות בדיווחיה". בהמשך הוקם במטה המפלגה חמ"ל שריכז כשלים וליקויים בהליכי ההצבעה.