סלפי ראשון ליד הירח

מייסדי מיזם "בראשית" ידליקו משואה ביום העצמאות

השרה רגב הודיעה למוריס קאהן וכפיר דמרי כי ישיאו משואה, ואמרה: "'בראשית' הייתה בבחינת צעד ענק בדרכה של ישראל, מדינה קטנה עם חלומות גדולים". אמש הכריז קאהן על מיזם "באשית 2"
שני נחשוני ושירה הדס נקר
15 באפריל 2019
14:40

שרת התרבות והספורט מירי רגב הודיעה היום (שני) למוריס קאהן, נשיא עמותת SpaceIL, וכפיר דמרי, אחד ממייסדי מיזם "בראשית" להנחתת חללתי על הירח, כי ישיאו משואה משותפת בטקס יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל. רגב קיבלה את המלצת הוועדה הציבורית לבחירת משיאי המשואות. בנימוקיה ציינה הוועדה, כי SpaceIL היא עמותה הפועלת מזה כשמונה שנים על מנת לקדם את החינוך המדעי-טכנולוגי בישראל ולעודד את החדשנות הישראלית. שרת התרבות והספורט אמרה על הבחירה: "מוריס קאהן וכפיר דמרי משתייכים לנבחרת החולמים הזוכים להגשים את חזונם. מיזם 'בראשית', שהחל כחלום רחוק, הרקיע שחקים והגיע למרחק נגיעה מהירח. רוחם האדירה, יצירתיותם, ותעוזתם המחשבתית הייתה למנוע החם להזנקתו של מיזם 'בראשית'. רוחם הכבירה לא נשברה, עת 'בראשית' לא הצליחה לנחות בשלמות על הירח. 'בראשית' הייתה בבחינת צעד ענק בדרכה של ישראל, מדינה קטנה עם חלומות גדולים, שיתגשמו גם על הירח".

אמש הודיע מוריס קאהן שיוביל ניסיון נוסף להנחית חללית ישראלית על הירח, שתיקרא "בראשית 2". בכוונת קאהן לגבש קבוצת תורמים חדשה, ולשם כך הוא מינה צוות משימה, בראשו הוא יעמוד.


החללית "בראשית" הייתה אמורה לנחות לפני יומיים בחלל, אלא שדקות לפני הנחיתה אבד עימה הקשר והיא ככל הנראה התרסקה. למרות הכישלון לנחות על הירח, החללית זיכתה את ישראל בתואר המדינה השביעית שחללית שלה הקיפה את הירח.