אנטון פרוס

"אלכוהול לא משפיע עליי": עדותו של הנהג שהורשע בהריגה

אנטון פרוס הורשע בהריגת אביעד אלמלם ואלישבע חדד בתאונה בכביש 1, שאירעה לפני כשנתיים. עדויות מתוך תיק החקירה מעלות כי פרוס הוזהר שהוא לא כשיר לנהיגה לפני התאונה. צפו
רועי ינובסקי
15 באפריל 2019
20:41

"אלכוהול לא משפיע עליי. אני רוסי, אני שותה אלכוהול כל יום", כך אמר אנטון פרוס, שהורשע בהריגה בעקבות תאונת דרכים שבה היה מעורב לפני כשנתיים, בעדותו שנחשפה היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. העדויות במשטרה של פרוס ושל חברו מעלות כי פרוס הוזהר לפני התאונה, כי הוא אינו כשיר לנהיגה.

לפני כשנתיים התנגש אנטון פרוס ברכב בשעות הלילה, וגרם לתאונת שרשרת בכביש 1. בתאונה נהרגו אביעד אלמלם ואלישבע חדד, וארבעה נוסעים אחרים נפצעו. בחקירה התברר כי פרוס נהג תחת השפעת אלכוהול וסמים, והיה בשלילת רישיון.

בחקירה התברר כי בערב התאונה פרוס יצא מבית חברו מראשון לציון, כחצי שעה לפני התאונה - לאחר שהחבר הזהיר אותו כי הוא לא כשיר לנהיגה. "שאלתי אותו אם הוא סיים את השלילה, והוא אמר שכן", אמר החבר בעדותו. "אחר כך הוא שתה בירה או שתייים. תוך כדי עישנו חשיש".

כשנשאל החבר כמה פרוס עישן, הוא ענה: "אני עישנתי שני ג'וינטים והעברתי מספר שאכטות לאנטון, ואנטון עישן בנג - שניים או שלושה ראשים, אני לא זוכר. הוא היה נראה עייף, גמור. אני הצעתי לו להישאר - שיעבור לו האלכוהול והסטלה של העישון". 


פרוס, כאמור, התעקש בחקירתו כי האלכוהול לא השפיע עליו. "אני יודע שבחוק זה לפי מספר מסוים ולא לפי הרגשה אמיתית - עליי זה ממש לא השפיע", אמר בחקירה. במהלך המשפט הציג בא כוחו של פרוס, עו"ד דוד ברהום, חוות דעת המראות כי לתאונת השרשרת אחראי נהג אחר, אולם לפרוס היה קשה להסביר מדוע נהג בגילופין.

עו"ד ברהום אמר לכאן חדשות כי "יש סימני שאלה מחקירת התאונה, בשל העובדה שלמעשה נהג אחר פגע בהרוגים במסגרת תאונת שרשרת. החומר ייבחן ויישקל ערעור".