ליה לוין
כאן

''טופס 101'' - עם ליה לוין

רגע לפני התחרות, יצאנו לבדוק מיהם האנשים שעושים כאן אירוויזיון (וגילינו שהם מאוד עסוקים). והפעם: פגישה עם המפיקה האחראית על הגלויות מטעם מטה האירוויזיון
כאן אירוויזיון
16 באפריל 2019
07:45

תהיתם פעם מיהם האנשים מאחורי הפקת אירוויזיון 2019 בתל אביב? כאן אירוויזיון עם פינה חדשה, ''טופס 101'', בה תכירו חלק מהעושים והעושות במלאכה. והפעם ליה לוין, המפיקה האחראית על הגלויות.  

היי ליה, ספרי לנו על התפקיד שלך.  
אני בעצם המפיקה האחראית על הגלויות מטעם מטה האירוויזיון, התפקיד שלי מחולק למספר חלקים: התנהלות מול כל ראשי המשלחות, עבודה מול בית ההפקה "גוסטבו" המפיק את הגלויות בפועל, כמו כן אני החוליה המקשרת בין בית ההפקה לעורך והבמאי הראשי של האירוויזיון בענייני תוכן, וענייני תקציב מול המפיקה הראשית. 

כל תהליך העבודה על הגלויות הוא בעצם לנסות להרכיב פאזל אחד ענק שמורכב מהמון גורמים: 41 משלחות, 41 לוקיישנים לצילום, 5 צוותי הפקה, 8 במאים, צלמים ומזג אויר אחד שבסוף קובע הכל! 


תהליך הפיצוח מתבצע מול המפיקה האחראית מטעם "גוסטבו" – שיר אנוך, אנחנו בונות ביחד את לוח הזמנים של הגעת המשלחות והצילומים לפי אילוצים של כל הגורמים, שזה עניין לא פשוט בכלל. במסגרת העבודה שלי אני דואגת לכל מה שקשור להגעת המשלחות. זה מתחיל בקביעת תאריכים להגעה לארץ שיתאימו לכל הגורמים, ברגע שקבענו תאריך אני מתחילה לסגור טיסות, מלונות, שולחת אינפורמציה לגבי הצילומים -רפרנסים של הלבשה, לוקיישן, סגנון ריקוד.

לא תמיד הכל מתקבל באהבה וזרימה מצד המשלחות, ואז מתחיל פינג פונג עד שמגיעים לעמק השווה. ואחרי שהכל נסגר, אני צריכה להפיץ את האינפורמציה לכל הגורמים: אבטחה, הסעות, רשות שדות התעופה ועוד. 

איך נראה סדר היום שלך?
היום שלי בדרך כלל מתחיל בכיבוי שריפות של הרגע, אני יכולה להתעורר מטלפון בשבע בבוקר בעקבות ''קרייסס'' של נחיתות/מוניות, או בעקבות שינויי מזג אויר שמצריכים שינוי של לוקיישנים/הגעה של משלחות. 

אחרי שמכבים את השריפה, ולפעמים היא עקשנית ובוערת עד אחר הצהריים המאוחרים, אפשר להמשיך להפיק את הימים הבאים. לגבי סיום היום, בואו נגיד שאם נכנסתי הביתה לפני 12 בלילה, עקצתי את המערכת :) וזה לא קרה הרבה.

מה הכי הפתיע אותך בעבודה על האירוויזיון עד כה?
מה לא? בגדול, לא חשבתי שאני נכנסת לפרוייקט קל, אבל לא תיארתי לעצמי שאני אתמודד עם חרם של איגוד הצלמים דקה לפני הגעת משלחות, לא חשבתי שאתמודד עם אזעקות בת"א ומצב בטחוני מלחיץ, ובמיוחד לא חשבתי שיהיה גשם באפריל! 

מהו הדבר הראשון שתעשי אחרי שהאירוויזיון יסתיים?
אעביר את הטלפון למצב טיסה ואטוס!

מהו שיר האירוויזיון האהוב עליך בכל הזמנים? (וזה ממש לא חייב להיות שיר זוכה)
לא נעים לי להגיד אבל אני בכלל לא טיפוס של אירוויזיון. אחרי חיפוש בגוגל אני יכולה להגיד ש-Genghis Khan הוא אהוב! 


בכמה קבוצות ווטסאפ שקשורות לאירוויזיון את חברה במסגרת העבודה?
בערך עשר קבוצות.

לסיום, מהו הדבר הכי נפוץ ששואלים אותך כששומעים שאת עובדת באירוויזיון?
"את יכולה לארגן לי כרטיסים?!"

הצטרפו לקהילת כאן אירוויזיון בפייסבוק >> 

עוד אירוויזיון 2019 כאן >>