ליברמן ונתניהו
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

"באווירה נינוחה": נתניהו וליברמן נפגשו

מישראל ביתנו נמסר כי השיחה נגעה בנושאי ביטחון, דת ומדינה ועלייה וקליטה. נאמר כי הצדדים החליטו להתניע את המשא ומתן מיד לאחר שהנשיא יטיל על נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה
יואב קרקובסקי
16 באפריל 2019
15:38

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (שלישי) עם יו״ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן. ממפלגתו של ליברמן נמסר כי השיחה התקיימה באווירה נינוחה ונגעה בנושאי ביטחון, דת ומדינה ועלייה וקליטה. נאמר כי הצדדים החליטו להתניע את המשא ומתן מיד לאחר שהנשיא ראובן ריבלין יטיל על נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה.

בשבוע שעבר פורסמו בחדשות הערב בכאן 11 הדרישות של המפלגות השונות מנתניהו כדי להצטרף לקואליציה. פורסם כי ליברמן, שקיבל חמישה מנדטים, דורש חמישה דברים: התחייבות שלא לחוקק חוקים שיפרו את האיזון בין דתיים לחילונים, עונש מוות למחבלים שיחוקק בתוך כמה חודשים, את תיק הביטחון עם סמכויות מלאות - כולל הכרעת חמאס, חוק הגיוס המקורי כפי שגובש על ידי משרד הביטחון בעת כהונתו של ליברמן כשר ביטחון ופנסיית מינימום לקשישים.

ההתחזקות של יו"ר ש"ס אריה דרעי תגרום לו לנהל מאבק מול יו"ר כולנו משה כחלון ומול ליברמן. דרעי רוצה לקבל את תיק הקליטה מליברמן ורוצה להחזיר את סמכויות הבנייה של משרד הבינוי והשיכון מכחלון. בחדשות הערב פורסם כי ליברמן הכי פחות מחויב לקואליציה וצפוי לעשות בעיות במהלך בנייתה.