נפתלי בנט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ועדת הבחירות לימין החדש: "הטענות חסרות שחר, נאמרות ממצוקה"

בוועדה תקפו את המפלגה בשל הטענה ל"הונאה חמורה": דברים חסרי בסיס שנאמרים מתוך מצוקה. בוועדה ביקשו להבהיר כי הם דוחים את הטענה. בנט: "״עשיתי הכי טוב שיכולתי"
זאב קם
16 באפריל 2019
18:03

ועדת הבחירות המרכזית הגיבה הערב (שלישי) על הטענות של הימין החדש כי "ב-8% מהקלפיות נמצאו פערים ובחלקן הונאות חמורות". מהוועדה נמסר כי היא מצרה על כך שהיא נאלצת, "זו הפעם הראשונה בתולדותיה", להגיב לפרסומים "חסרי בסיס ושחר, שנאמרים מתוך מצוקה".

הוועדה הדגישה כי הטענה על הפערים מטעה משום שלדבריה, מדובר בתוצאות מחמש קלפיות בלבד. הובהר כי רוב התוצאות הן לרעת הימין החדש. "ועדת הבחירות בדקה, מיוזמתה, מאות רבות של קלפיות באופן מדגמי, במבצע טוהר הבחירות, ומצאה פגמים מזעריים  בלבד, שתוקנו על ידה".

בוועדה ביקשו להבהיר כי הם דוחים את הטענה. "טענות הימין החדש אינן עקביות. בראשית, טענה רשימת הימין החדש כי רשימות שונות פסלו לה קולות, במתכוון, מתוך הקולות מהקלפיות של המעטפות הכפולות. לאחר שנוכחו נציגי הרשימה, בעצמם, כי אין בדברים כל ממש, עברו לטענה חלופית", אמרו בוועדה.

עוד ציינו בוועדה כי הדוגמה של הימין החדש עם קלפי מספר 53.2 בעפולה לא רלוונטית שכן המידע אותר על ידי ועדת הבחירות כבר במהלך מבצע "טוהר הבחירות" והתוצאות מהקלפי תוקנו. נמסר כי יו"ר הוועדה השופט חנן מלצר העביר את הפגמים לחקירת משטרה "עוד לפני הודעת הימין החדש".

"צוותים מטעם ועדת הבחירות המרכזית ערכו במשך הלילה והבוקר בדיקות מדוקדקות בכל 66 הקלפיות ובתום הבדיקה הסתבר שיש לגרוע לימין החדש שלושה קולות. לאחר שבבדיקה מדוקדקת זו, נמצא שגם בטענות אלה של הימין החדש אין כל ממש, ממשיכים נציגי הרשימה לערוך בדיקות נוספות, ולפרסם נתונים לא בדוקים ומטעים", נכתב בהודעת הוועדה".

הערב פרסם בנט תגובה בעמוד הפייסבוק שלו והודה בהפסד בסופו של דבר: ״עשיתי הכי טוב שיכולתי למען העם האהוב שלי. אין לי טענות לאיש. אני ורק אני אחראי לתוצאה. יש כאלה שלעגו לנו על המאמץ הזה לעבור את סף אחוז החסימה. לא נורא. אני מעדיף שחלקי יהיה עם המתאמצים בחזית ולא עם הלועגים מן היציע".