רון דרמר
צילום: אי-פי

רון דרמר: משוכנע שתוכנית השלום תתחשב באינטרסים החיוניים של ישראל

שגריר ישראל בארה"ב התייחס לתכנית של הממשל האמריקני באירוע בבית הלבן. הוא שיבח את פעולות טראמפ בנוגע לישראל, והוסיף: "אומרים שכאשר הציפיות נמוכות ההצלחה היא גבוהה - אז נראה שאתם בנקודה טובה"
נתן גוטמן וגילי כהן
17 באפריל 2019
07:27

שגריר ישראל בארצות הברית, רון דרמר, אמר הלילה (רביעי) שהוא משוכנע שתוכנית השלום האמריקנית תתחשב באינטרסים החיוניים של ישראל. באירוע לקראת חג הפסח שנערך בבית הלבן, שיבח דרמר את פעולות ממשל טראמפ ביחס לישראל, ביניהן העברת השגרירות לירושלים והכרה בריבונות ישראל בגולן.

בארוע לא נמסרו פרטים כלשהם מטעם הממשל על תוכנית השלום או על מועד פרסומה. דרמר אמר לג'ייסון גרינבלט באירוע: "אומרים שכאשר הציפיות נמוכות ההצלחה היא גבוהה - אז נראה שאתם בנקודה טובה". הוא הוסיף כי הוא אופטימי לגבי התוכנית והסביר כי "יש שינוי של ממש בעולם הערבי".

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, ממשיך בצעדיו נגד יוזמת השלום האמריקנית ויוצא לגייס תמיכה בפלסטינים בעולם. בשבוע הבא יצא אבו מאזן למצרים ולאחר מכן לבריסל לקראת פרסום תוכניתו של טראמפ. מקורב לאבו מאזן מסר בנוגע לתוכנית כי ארצות הברית עומדת להציג תכנית שמנוגדת לכל הסיכויים לשלום.


השליח האמריקני למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, התייחס אתמול לפרסום התוכנית והדגיש כי הספקולציות פוגעות במאמצי השלום. לדברי גרינבלט, "אנו מעריכים את הרצון שלכם לדעת פרטים כל תוכנית השלום - אך אני והשגריר פרידמן לא נחשוף פרטים לפני הזמן. הספוקלציות רק פוגעות במאמצים שלנו ומבקשים לעצור את משחקי הניחושים. אנו מאמינים שמדובר בתוכנית ריאלית. הסכמים דורשים פשרות. אנו יכולים לסייע, אך רק הצדדים יפתרו את הדברים".