איילת שקד באירוע הרמת הכוסית

שקד לעובדי משרד המשפטים: "יוצאת לחירות משלי בגלל דין הבוחר"

שרת המשפטים השתתפה בהרמת כוסית במשרדה לאחר שמפלגתה לא עברה את אחוז החסימה, ולא התייחבה על מועד חזרתה. יו"ר ועדת הבחירות התייחס לטענות לאי סדרים: "נהגנו בהגינות"
יואב קרקובסקי
17 באפריל 2019
11:19

שרת המשפטים איילת שקד התייחסה היום (רביעי) לתוצאות הבחירות ואמרה שהיא יוצאת לפסק זמן. באירוע הרמת כוסית עם עובדי משרד המשפטים אמרה שקד כי "נראה שדין הבוחר הצליח לגרום לי, אחרי שש שנים אינטנסיביות, לצאת בקרוב לחירות משלי. לפחות לפרק זמן שאני ממש לא מתחייבת מהו".


"אנחנו מצויים בעת ממשלת מעבר, וכולכם הרי שמעתם, מי באכזבה ומי בהקלה, את תוצאות הבחירות ואת משמעותן, גם לגבי", אמרה שקד לעובדי המשרד. "אני מבקשת לומר לכם עד כמה נקשרתי להוויית המשרד הזה. לעשייה ולפעלתנות המתקיימת בין כתליו, בידי האנשים והנשים הטובים ביותר בשירות הציבורי, שרבים מהם אני רואה כאן".

בתוך כך, יו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, התייחס במליאת ועדת הבחירות המרכזית לטענות לאי סדרים בספירת הקולות. לדבריו, "למרות שבישורת האחרונה היו כאלה שניסו לערער על הלגיטימיות של התוצאות, נהגנו בהגינות. אנחנו לא תופסים אף אדם בצערו".

אתמול הגיב בנט לכך שמפלגתו הימין החדש לא עברה את אחוז החסימה, וכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "עשיתי הכי טוב שיכולתי למען העם האהוב שלי. יש כאלה שלעגו לנו על המאמץ הזה לעבור את סף אחוז החסימה. לא נורא. אני מעדיף שחלקי יהיה עם המתאמצים בחזית ולא עם הלועגים מן היציע".