אורלי עדס בוועדת הבחירות

מנכ"לית ועדת הבחירות פרצה בבכי: "חווינו מתקפה חסרה מעצורים"

אורלי עדס הגיבה לטענות בנוגע לאי סדרים בספירת הקולות. לדבריה: "נאלצנו להדוף אמירות חסרות שחר". השופט מלצר: "נהגנו בהגינות. לא תופסים אדם בצערו"
אוריה אלקיים
17 באפריל 2019
12:08

מנכ"לית ועדת הבחירות, עו"ד אורלי עדס, הגיבה היום (רביעי) לטענות על אי סדרים בספירת הקולות וקראה להן "מתקפה חסרת מעצורים". עדס בכתה קלות בתחילת דבריה במליאת הוועדה שאישרה את תוצאות הבחירות, ואמרה: "חווינו כאן בשבוע האחרון מתקפה חסרת מעצורים שאותה נאלצנו להדוף. אמירות חסרות שחר שמטילות דופי ביושרו של הצוות המקצועי".


יו"ר הוועדה, השופט חנן מלצר, התייחס גם הוא לנושא, ואמר: "למרות שבישורת האחרונה היו כאלה שניסו לערער על הלגיטימיות של התוצאות, נהגנו בהגינות. אנחנו לא תופסים אף אדם בצערו ומעבר לזה אני לא רוצה להגיב".

"הייתה לי הרגשה שבבחירות הללו כל קול עשוי לקבוע, ובאמת כך היה, ובמספר מקרים זה נחתך על חודם של קולות", הוסיף מלצר. "התוצאות משקפות את רצון הבוחר, אנחנו היינו אחראים שההליך יתנהל בצורה הגונה ונקייה. עשינו את מיטב יכולתנו".

במהלך השבוע טענו אנשי מפלגת הימין החדש כי היו אי סדרים בספירת הקולות בבחירות. השר נפתלי בנט העביר לוועדה רשימה של עשרות קלפיות אותן ביקש לבדוק שנית, בטענה לפגמים מהותיים. בסיכומה של הבדיקה עלה כי לא נמצאו בעיות, אלא שלימין החדש נרשמו שלושה קולות עודפים.

ביום ראשון ביקש יו"ר הימין החדש, שמפלגתו לא עברה את אחוז החסימה בבחירות, מיו"ר ועדת הבחירות המרכזית לעיין גם בחומרים הגולמיים של ועדות הספירה של המעטפות הכפולות שנספרו בכנסת. לאור הטענה כי הייתה פסילה מסיבית של פתקי הימין החדש, בנט הורשה לפנים משורת הדין לעיין בחומרים. לאחר עיון בחומרים, לא נמצאו פתקי הצבעה פסולים לרשימת הימין החדש, למעט פתק אחד בלבד שנפסל מעילה שבחוק.