קושנר, ב-2018
צילום: אי-פי

קושנר: תוכנית השלום תיחשף אחרי הרמדאן

לפי הערכות, המסמך שמכין הממשל האמריקני יוצג בחודש יוני. השגריר הישראלי בוושינגטון דרמר: משוכנע שהתוכנית תתחשב באינטרסים הישראליים
גילי כהן
17 באפריל 2019
19:45

חתנו ויועצו של נשיא ארצות הברית, ג'ארד קושנר, אמר היום (רביעי) כי תוכנית השלום למזרח התיכון שגיבש הממשל תיחשף לאחר רמדאן. מעריכים שהדבר יקרה בחודש יוני. בחדשות הערב בכאן 11 דווח כי התוכנית כוללת שני פרקים – מדיני וכלכלי. נאמר כי הפרק הראשון יהיה מפורט מאוד.


"התוכנית לא תסכן את ישראל, אבל נדרשים ויתורים משני הצדדים", אמר קושנר. בפגישה סגורה עם קבוצה של שגרירי מדינות בוושינגטון הוסיף כי יש "לשמור על ראש פתוח" בקשר אליה.

לפנות בוקר אמר שגריר ישראל בארצות הברית, רון דרמר, כי הוא משוכנע שתוכנית השלום האמריקנית תתחשב באינטרסים החיוניים של ישראל. באירוע לקראת חג הפסח שנערך בבית הלבן, שיבח דרמר את פעולות ממשל טראמפ ביחס לישראל, ביניהן העברת השגרירות לירושלים והכרה בריבונות ישראל בגולן.


בארוע לא נמסרו פרטים כלשהם מטעם הממשל על תוכנית השלום או על מועד פרסומה. דרמר אמר לשליח האמריקני למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט באירוע: "אומרים שכאשר הציפיות נמוכות ההצלחה היא גבוהה - אז נראה שאתם בנקודה טובה". הוא הוסיף כי הוא אופטימי לגבי התוכנית והסביר כי "יש שינוי של ממש בעולם הערבי".

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, ממשיך בצעדיו נגד יוזמת השלום האמריקנית ויוצא לגייס תמיכה בפלסטינים בעולם. בשבוע הבא יצא אבו מאזן למצרים ולאחר מכן לבריסל לקראת פרסום תוכניתו של טראמפ. מקורב לאבו מאזן אמר כי ארצות הברית עומדת להציג תכנית שמנוגדת לכל הסיכויים לשלום.