יעקב ליצמן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ליצמן מאיים בכאן רשת ב: בלי שינוי חוק הגיוס - לא ניכנס לממשלה

סגן השר מיהדות התורה חזר על האיום בכאן רשת ב והדגיש: "נתנו הוראה לא לסגור את מטה הבחירות". הוא הוסיף כי לא יעבור על סדר היום בנוגע לעבודות בשבת. לדבריו: תפקוד מערכת הבריאות השתפר
ירון דקל ועמית סגל
18 באפריל 2019
08:48

סגן השר יעקב ליצמן התייחס הבוקר (חמישי) למשא ומתן הקואליציוני וחזר על האיום שיהדות התורה לא תשב בממשלה אם חוק הגיוס יעבור בגרסתו הנוכחית. בריאיון לירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב הסביר ליצמן כי "אני נגד החוק. לא אכנס לקואליציה כשזה החוק. הצבעתי נגדו ואמרתי שאם הוא עובר בשלוש קריאות, אני פורש מהממשלה".

האזינו לריאיון המלא עם יעקב ליצמן

"אני רוצה להזכיר שכל הדברים האלה היו על השולחן לפני הבחירות", טען יו"ר יהדות התורה. "קורה לפעמים שאנשים חושבים ולא מתרגמים נכון מה שאמרנו. זה בהחלט יכול לקרות. אבל יש דברים שאני יכול להגיד לך – חוק הגיוס יבוא לא לפי החוק הנוכחי. ראש הממשלה יצטרך לפתור את הבעיות. אני יכול להגיד רק דבר אחד – נתנו הוראה לא לסגור את מטה הבחירות".

סגן שר הבריאות דחה את הטענות על משבר חריף במערכת הבריאות: "תפקוד מערכת הבריאות הוא בין הטובים בעולם. העומס בבתי חולים בהחלט קיים אני לא אכחיש את זה. אבל שיפרנו את זה לפני שנה לפני שנתיים היה הרבה יותר גרוע".

ליצמן הגיב לנושא עבודות התשתית בשבת, בתשובה לשאלה על הקמת גשר יהודית בתל אביב ואמר: "במערכת הבחירות לא יכולנו לעשות דבר. אבל בהחלט לא נעבור על כך על סדר היום. נושא השבת זה בהחלט חשוב. אנחנו נקפיד על זה ואנחנו נגיע להסכמים מפורטים בדיוק מה לעשות בנושא השבת, אנחנו לא נסכים שיעבדו בגשרים בשבת".