מיפוי בית המחבל
צילום: דובר צה"ל

דיווחים: צה"ל הרס את ביתו של רוצח אורי אנסבכר

בסרטון שפורסם ברשתות החברתיות נראים כוחות צה"ל, בליווי דחפור, סמוך לביתו של המחבל ערפאת ארפאעיה. עימותים התפתחו בין צה"ל לבין צעירים, והכוחות ירו גז מדמיע
נורית יוחנן ומשה ברקוביץ'
19 באפריל 2019
06:21

מקורות פלסטיניים מדווחים כי כוחות צה"ל הרסו הלילה (שישי) את ביתו בחברון של המחבל ערפאת ארפאעיה, אשר רצח את הצעירה אורי אנסבכר לפני כחודשיים בירושלים. בסרטון שפורסם ברשתות החברתיות נראים כוחות צה"ל, בליווי דחפור, סמוך לבית המחבל. במהלך ההריסה התפתחו עימותים בין צה"ל לבין צעירים, והכוחות ירו גז מדמיע.


לפני שבוע אישר בג"ץ להרוס את שתי הדירות בביתו של ארפאעיה. בדעת מיעוט היה השופט ג'ורג' קרא שסבר כי יש להרוס רק דירה אחת. על פי ההחלטה, בצה"ל היו צריכים להמתין עד היום כדי להרוס את הדירות. דירה אחת שבג"ץ אישר להרוס היא זו שבה התגורר המחבל עם בני משפחתו. כמו כן, בית המשפט קבע כי למחבל הייתה זיקה לדירה נוספת בבית המגורים ולכן ניתן להרוס גם אותה.

בחקירתו אמר ארפאעיה שביצע את הרצח משום שרצה לפגוע ביהודים. הוא מסר לחוקריו שלא הכיר את אנסבכר לפני המעשה, אלא נתקל בה במקרה וכי פעל לבדו. חלק משבני משפחתו של ארפאעיה מזוהים עם חמאס, אך במערכת הביטחון אכן מעריכים כי פעל לבדו.