יזהר כהן

היום לפני 41 שנה: יזהר כהן זכה באירוויזיון

ב-22 באפריל 1978, יזהר כהן ולהקת "אלפא-ביתא" עשו היסטוריה עם השיר "אבניבי" וזכו באירוויזיון בפריז, זכייה שהביאה את התחרות לראשונה לירושלים שנה לאחר מכן. האזינו להֶסְכֵּת מיוחד של "שיר אחד" על הסיפור מאחורי השיר שהפך להיסטוריה
כאן אירוויזיון
22 באפריל 2019
09:18

היום לפני 41 שנה בדיוק, 22 באפריל 1978, השארנו את חותמנו לראשונה בספרי ההיהסטוריה של האירוויזיון, כאשר יזהר כהן ולהקת "אלפא-ביתא" עשו לבימת "פאלה דה קונגרס" בפריז וזכו בתחרות עם השיר "אבניבי" שנכתב על ידי אהוד מנור והולחן בידי נורית הירש. המדינה הקטנה, שרק לפני 5 שנים הצטרפה למשפחת המדינות המשתתפות בתחרות הזמר, גברה על 19 מדינות נוספות וזכתה לארח שנה לאחר מכן את האירוויזיון בירושלים.

אבל איך נולד השיר שהביא לנו את הזכייה הראשונה? מאחורי "אבניבי" עומד סיפור מרתק - על מילים שכתב מנור בהשראת "שפת הבי"ת" מילדותו,  על מלודיה שיצרה הירש בהשראת צלילי הבי ג'יז וחמישיית הג'קסונים, זמר גדול שכבר היה מותש מהקריירה ושקל בכלל להוריד הילוך, ושיר גדול שבמקור נועד לפסטיבל הילדים אך לבסוף הגיע לבמה הכי גדולה באירופה.  

ההֶסְכֵּת (פודקאסט) "שיר אחד" הקדיש את אחד הפרקים שלו ל-"אבניבי" ועל הסיפור שמאחורי השיר. כולל ראיונות מיוחדים עם מלחינת השיר נורית הירש, אלמנתו של אהוד מנור עפרה פוקס ויזהר כהן.

האזינו להֶסְכֵּת:

הצטרפו לקהילת כאן אירוויזיון בפייסבוק >>

עוד אירוויזיון 2019 כאן >>