בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן
צילום: עמוס בן גרשום, פלאש 90

בכירים בליכוד: מו"מ חשאי להטמעת ישראל ביתנו במפלגה

לדברי גורמים בליכוד, סיכויי הצלחת המגעים תלויים בדרישות של ישראל ביתנו וכמה ייצוג תדרוש המפלגה במוסדות המפלגה. לדבריהם, אם לדוגמה יבקשו ייצוג מוגבר לאנשיהם במרכז הליכוד, ספק רב אם המרכז יאשר מהלך כזה
זאב קם
21 באפריל 2019
20:40

בכירים בליכוד טוענים כי במקביל לשיחות הקואליציוניות בין הצוותים של המפלגה ושל ישראל ביתנו מתנהל גם משא ומתן חשאי לחיבור מלא של שתי המפלגות. כך פורסם הערב (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. המטרה של המשא ומתן היא להטמיע את ישראל ביתנו בתוך הליכוד.


לדברי אותם גורמים בליכוד, סיכויי הצלחת המגעים תלויים בדרישות של ישראל ביתנו וכמה ייצוג תדרוש המפלגה במוסדות המפלגה. לדבריהם, אם לדוגמה יבקשו ייצוג מוגבר לאנשיהם במרכז הליכוד, ספק רב אם המרכז יאשר מהלך כזה.

עוד אמרו כי בכל מקרה, מהלך האיחוד יכול לקרות רק בשלב שאחרי המשא ומתן הקואליציוני והגעה להסכמות במסגרתו. בישראל ביתנו הכחישו את הדברים ואמרו: "אין שום מגעים או שיחות בנדון.

"הכל ספינים על רקע מאבקי ירושה עתידיים בתוך הליכוד. יש כמה הטוענים לכתר העוסקים באופן אובססיבי בהפצת שמועות ותסריטים דימיוניים. אותם אנשים הרואים את עצמם כיורשים פוטנציאלים, מנהלים מאבקי סרק ופוגעים בתהליך הקמת קואליציית הימין המתבקשת".

לפני כשבועיים פורסמו בחדשות הערב בכאן 11 הדרישות של המפלגות השונות מנתניהו כדי להצטרף לקואליציה. פורסם כי ליברמן, שקיבל חמישה מנדטים, דורש חמישה דברים: התחייבות שלא לחוקק חוקים שיפרו את האיזון בין דתיים לחילונים, עונש מוות למחבלים שיחוקק בתוך כמה חודשים, את תיק הביטחון עם סמכויות מלאות - כולל הכרעת חמאס, חוק הגיוס המקורי כפי שגובש על ידי משרד הביטחון בעת כהונתו של ליברמן כשר ביטחון ופנסיית מינימום לקשישים.