חמבלי חמאס
צילום: אי-אף-פי

בכיר חמאס: "לא מעוניינים במלחמה או עימות צבאי עם ישראל"

בראיון לערוץ אל-אקצא של חמאס אמר סלאח ברדוויל כי אי אפשר לומר שיש הידרדרות בסוגיית ההבנות מול ישראל וציין כי הגדה המערבית, וירושלים בפרט, מצויה בסכנה גדולה בעקבות עסקת המאה של הנשיא טראמפ
נורית יוחנן ושמעון מיג'אן
22 באפריל 2019
09:04

בכיר חמאס, סלאח ברדוויל, אומר כי חמאס אינו מעוניין במלחמה או בעימות צבאי עם ישראל. בריאיון אתמול (ראשון) לערוץ אל-אקצא של חמאס הדגיש ברדוויל כי "אי אפשר לומר שיש הידרדרות בסוגיית ההבנות מול ישראל".

הוא הוסיף כי הגדה המערבית, וירושלים בפרט, מצויה בסכנה גדולה בעקבות עסקת המאה של הנשיא טראמפ. בעניין הסכסוך בין פתח לחמאס, הדגיש ברדוויל כי חמאס לא ילחם בממשלת הרשות הפלסטינית החדשה אך הוא אינו סבור שהיא לגיטימית.

בתוך כך שולל חבר הנהגת פתח, תאוופיק א-טיראווי, את האפשרות כי יתקיים משא ומתן בין הרשות הפלסטינית ובין ישראל בתקופתו של אבו מאזן כיו"ר הרשות. בריאיון לערוץ הפלסטיני "מען", אמר א-טיראווי כי מי שקורא את ספריו של נתניהו מבין כי אין זה אפשרי להשיג שלום בין הפלסטינים לישראל וכי נתניהו לא ייסוג מהגדה המערבית. א-טיראווי ציין כי ישראל מסרבת לפתרון שתי המדינות. על כן, יש לדון עמה בפתרון המדינה האחת - מדינת כל אזרחיה. אז, לדבריו, יהיה אפשרי לחזור לשולחן המשא ומתן.