דוד ביטן
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

ביטן על החשדות לזיופים: "העברנו רק מדגם של החומרים"

הח"כ מהליכוד פירט בכאן רשת ב על החשדות לזיופים שנמצא ואמר: "מכבד את החלטת מלצר להעביר את החומרים לחקירה". לגבי מינויו לשר אמר: "יש לי הבטחה לכך מראש הממשלה". תומא סלימאן: הראיות נאספו תוך עבירה על החוק
קלמן ליברמן
22 באפריל 2019
09:33

חבר הכנסת דוד ביטן אמר הבוקר (שני) בכאן רשת ב שהעביר ליו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, רק חלק מהחומר שנאסף בנוגע לחשד לזיופים בקלפיות ביישובים ערביים. הוא חזר על כך שבכוונת הליכוד להעביר חוק שיחייב התקנת מצלמות בקלפיות. זאת בעקבות החלטת מלצר להעביר את הנושא לחקירה.

בריאיון לתוכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב סיפר ביטן לקלמן ליבסקינד ותמר אלמוג: "רצינו שיפסלו חלק מהקלפיות אבל מכבד את החלטת השופט מלצר להביא את זה לחקירת משטרה. בקלפיות שבהן היו לנו נציגים אחוז ההצבעה לא היה גבוה, היה רגיל. איפה שלא היו לנו נציגים ולקח לנו זמן להחזיר אותם, אחוז ההצבעה היה גבוה".

האזינו לריאיון עם דוד ביטן

"העברנו רק מדגם של החומרים. באחת הקלטות נציג של המגזר אומר לנציג שלנו בוא נחלק את הקולות, כדי שגם אתם תהנו מזה וגם אנחנו", פירט ביטן. "יש גם איומים על חלק מהנציגים שלנו שישבו בקלפי. אנחנו לא נשאיר את זה לליכוד בפעם הבאה, אנחנו מתכוונים להגיש הצעת חוק שבה תחויב ועדת הבחירות לשים מצלמות בכל קלפי לכיוון אתר ההצבעה".

ביטן התייחס לאפשרות שימונה לשר ואמר כי "יש לי הבטחה מפורשת בעניין הזה מראש הממשלה. כל תפקיד שהוטל עליי עשיתי אותו בצורה הטובה ביותר. אני מצפה שהוא יעמוד בהבטחה. אם הוא לא יעמוד בה אז אני לא רוצה שום תפקיד".

חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן הגיבה לדברי ביטן בנוגע לטענות לזיופים, ותקפה את החלטת הליכוד להשתמש במצלמות בקלפיות: "אני חושבת שהשופט מלצר כבר טעה כשלא התייחס ברצינות מספקת לעבירה על החוק שעשו בליכוד. האנשים לא באו והתלוננו אלא ביטן כנציג של הליכוד ריכז חומרים והעביר אותם כאשר משתמש בראיות שנאספו תוך עברה על החוק. לבוא עכשיו ולהטיל רפש כזה על אוכלוסייה שלמה זו עמדה לא מתקבלת".

האזינו לריאיון עם עאידה תומא סלימאן