הכסף הקטרי בעזה
צילום: אי-פי

דיווח: חמאס דורש לחדש את העברת הכסף הקטרי לעזה

בעיתון הלבנוני "אל-אחבאר" נטען שישנם סימנים חיוביים מצד ישראל להעברת הכסף. מצרים העבירה מסר לחמאס שנתניהו מחויב להבנות מול עזה. ראש הרשות הפלסטינית ייפגש עם שרי החוץ של האיחוד האירופי
שמעון מיג'אן
23 באפריל 2019
08:20

חמאס העביר דרישה לחידוש העברת הכסף הקטרי לפקידי חמאס בעזה, כך מדווח הבוקר (שלישי) העיתון הלבנוני "אל-אחבאר". לפי הדיווח, ישנם סימנים חיוביים לכך שבישראל מוכנים להכניס את הכסף בשבועות הקרובים, בלי הצבת תנאים לגודל המענק או לדרך העברת הכסף.

בנוסף לכך, דווח לפי מקורות בחמאס שהמצרים העבירו לארגון מסרים בימים האחרונים, בהם הדגישו כי ראש הממשלה נתניהו מחויב להבנות מול הרצועה שאמורות לבסס שקט. בין ההבנות מדובר על שיפור תשתית החשמל, בניית אזורי תעשייה בגבול עזה והוספת עשרת אלפים משרות תעסוקה זמניות.

בתוך כך, סגן ראש הפתח, מחמוד אל-עאלול, אמר בראיון שלשום לעיתון "אל-קודס אל-ערבי" כי ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן צפוי להיפגש עם שרי החוץ של האיחוד האירופי. זאת על רקע הכוונה לפרסם את תוכנית המאה של ממשל טראמפ. אל-עאלול אמר כי בפגישה יודיע שההנהגה הפלסטינית לא מוכנה לקבל את המצב הקיים ומוכנה לבצע את החלטות המועצה המרכזית של אש"ף ולבטל את ההכרה בישראל, כולל הפסקת התיאום הביטחוני.

בשבוע שעבר פורסם בכאן 11 שיו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, ממשיך בצעדיו נגד יוזמת השלום האמריקנית ויוצא לגייס תמיכה בפלסטינים בעולם. יו"ר הרשות צפוי לצאת לבריסל לקראת פרסום תוכניתו של טראמפ. מקורב לאבו מאזן אמר כי ארצות הברית עומדת להציג תכנית שמנוגדת לכל הסיכויים לשלום.

תגיות:
חמאס
,
עזה