הרב שמואל נוטיק ומאבטח במקום

התקיפה בבית חב"ד בקניה: הרב שמואל נוטיק נפגש עם מפקד המשטרה בניירובי

מפקד המשטרה הבטיח כי נעשים כל המאמצים לאיתור מבצעי התקיפה. הרב נוטיק: תוגברה האבטחה וכבר אמש הוצבו כלבי שמירה במקום
ורד פלמן
25 באפריל 2019
14:23

שליח בית חב"ד בקניה הרב שמואל נוטיק נפגש היום (חמישי) עם מפקד המשטרה בבירה ניירובי. במהלך הפגישה הובטח לרב כי נעשים כל המאמצים כדי להגיע למבצעי התקיפה. 

הרב נוטיק, רעייתו חיה ושני בחורים נוספים ששהו באחד מחדרי הבית בעת השוד, הותקפו ונפצעו. רעיית הרב אף פונתה לבית חולים לקבלת טיפול רפואי. "פתאום פנס לעיניים, מכות, אלות, בלגן, תוך כמה שניות הבנתי שאני נמצא בשוד אלים" אמר הרב נוטיק כששחזר את האירוע. היום הוא מסר כי האבטחה תוגברה ושכבר אמש הוצבו כלבים שמירה במקום.


משה נוטיק, אחיו של הרב שמואל, סיפר אתמול לרונן פולק בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "האירוע היה בשעה שתיים בלילה. הגיעו כנופיית שודדים, לשומר הלא חמוש ועברו אותו. הם נכנסו לבית חב"ד והתחילו מהסלון ששם הוא ישן והעירו אותו. שמואל ניסה להתקשר למשטרה ואיימו עליו שהחיים שלו בסכנה. הם הגיעו עם פטישים, קטר וכלים נוספים".

"השודדים המשיכו לחדר שבו שהו בחורים שהגיעו מניו יורק וקשרו אותם. הם הגיעו לאשתו חיה, היכו אותה בראש. הם דילגו על חדר הילדים. הם לקחו הכל מהבית: כסף, תכשיטים, מחשבים, טלפונים ודרכונים - כל מה שהיה בבית. הערכה הראשונית היא שמדובר בנזק של עשרות אלפי דולרים", הוסיף משה.

ממשרד החוץ נמסר אתמול כי הם עודכנו על האירוע במהלך הלילה: "האירוע הפלילי נמצא בטיפול המשטרה המקומית". קונסול ישראל בקניה, מיכאל בוזגלו, יצר קשר עם רב חב"ד ומשפחתו, דרש בשלומם ויסייע ככל שניתן.

קמפיין לגיוס המונים נפתח לצורך שיקום תכולת הבית שנגנבה ועלות הוצאות האבטחה. מתנדבים הגיעו לבית חב"ד בקניה כדי לסייע בסידור המקום.