ארכיון
צילום: אי-פי

מזכ"ל האו"ם: חיזבאללה מחזיק ביכולות צבאיות עצומות

גורמים במועצת הביטחון אמרו הבוקר לעיתון "א-שרק אל-אווסט" היוצא לאור בלונדון כי ארה"ב לא מרוצה מיישום החלטה 1701, במיוחד בתחום הגבלת נוכחות של ארגונים חמושים לבנונים, בראשם חיזבאללה, באזור הפעילות של יוניפי"ל
רועי קייס
27 באפריל 2019
09:50

ארצות הברית לא מרוצה מההתקדמות ביישום החלטה 1701 של האו"ם, בייחוד מיישום הסעיפים שאוסרים על נוכחות של ארגונים חמושים לבנונים (בראשם חיזבאללה) ושל אמצעי לחימה באזור הפעילות של כוח יוניפי"ל של האו"ם בדרום לבנון. כך פורסם הבוקר (שבת) בעיתון "א-שרק אל-אווסט" היוצא לאור בלונדון, מפי דיפלומטים במועצת הביטחון.

בישיבה שהוקדשה לאחרונה לדוח החצי שנתי של מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטיירש בנושא החלטה 1559, מתח הנציג האמריקני ג'ונתן כהן ביקורת כמה פעמים על היחס שמקבלת הסוגיה בדוח, בזמן שיש מידע שאמצעי לחימה ממשיכים לזרום לידי חיזבאללה.

דיפלומט שהשתתף בישיבה אמר לעיתון שהוא סבור שהצד האמריקני לא חותר לשינוי המנדט של הכוח, כפי שגורמים בזירה הלבנונית רומזים לו, אלא ליישום מעשי של סעיפי החלטה 1701 ובהם האיסור על הכנסה של אמצעי לחימה וחמושים "לא מורשים" (מחוץ למסגרת של המדינה הלבנונית) לאזור הפעילות של כוח יוניפי"ל.

בדוח, לפי העיתון, הזהיר גוטיירש מכך שחיזבאללה מחזיק ביכולות צבאיות עצומות ומתקדמות וקרא לממשלת לבנון ולצבא לבנון לנקוט את כל הצעדים הנחוצים כדי למנוע מהארגון להחזיק אמצעי לחימה ולפעול כדי להפוך אותו ל"מפלגה פוליטית אזרחית גרידא".