אמבולנס, אילוסטרציה
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

נקבע מותה של האישה שהותקפה לפי החשד בידי בנה בלוד

בנה של תושבת לוד בת ה-65 שהותקפה יובא לדיון בהארכת מעצרו. בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו של החשוד בן ה-43 בשבעה ימים
מורן שכניק ודניאל אלעזר
28 באפריל 2019
12:17

בבית החולים אסף הרופא נקבע הבוקר (ראשון) מותה של האישה בת ה-65 מלוד, שלפי החשד הותקפה בידי בנה. מבית החולים נמסר שצוות המחלקה לטיפול נמרץ נאבקו על חייה אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותה. בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו של החשוד בן ה-43 בשבעה ימים והורה לשלוח אותו לבדיקה פסיכיאטרית. 

עו"ד ניל סיימון שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את הבן מסר בתגובה: "מדובר בטרגדיה משפחתית קשה. הבן מוכר ומטופל על ידי מערכת בריאות נפש. בית המשפט קיבל את טענותינו וביקר את התנהלות המשטרה לאחר האירוע. למרות שציינו בפני החוקרים שמדובר בחשוד הלוקה בנפשו וביקשנו שישלח לבדיקה פסיכאטרית המשטרה בחרה שלא לשלוח אותו לבדיקה וזאת בניגוד לחוק. אנו מצפים שמשטרת ישראל תכבד החוק ותשמור על זכויותיהם של חשודים".

אתמול הגיע צוות של מגן דוד אדום לדירה ברחוב דוד המלך בלוד ומצא את האישה כשהיא מחוסרת הכרה. הם ביצעו בה פעולות החייאה  ופינו אותה במצב קריטי לבית החולים. הבן סובל ככל הנראה מהפרעות נפשיות.

בחודש שעבר נורתה למוות דיאנה אבו קטיפן, צעירה בת 18, בשכונת פרדס שניר בלוד, יום לפני חתונתה. היא נורתה כשנכנסה עם סבה לרכב, בדרך לסידורים אחרונים לקראת האירוע. פרמדיקים של מגן דוד אדום הגיעו למקום ופינו אותה לבית החולים אסף הרופא, שם קבעו הרופאים את מותה. סבה של הנרצחת, בן 64 נפצע קל באירוע ופונה גם כן לבית החולים אסף הרופא. כמה מבני משפחתה עוכבו לחקירה.