נבחרת ההוקי לאחר הניצחון
צילום: Israel Hockey Foundation

שוער נבחרת ישראל בהוקי מתמוגג מההישג במקסיקו

ההישג יוצא הדופן של הנבחרת הישראלית, שזכתה באליפות העולם, הוא אמנם רק במסגרת הבית התחתון של דרג ב', אך בריאיון לכאן רשת ב אומר שוער הנבחרת: "אין ספק שהענף בארץ מתפתח בקצב מהיר"
ליאן וילדאו
28 באפריל 2019
16:22

נבחרת ישראל בהוקי קרח הגיעה אתמול (שבת) להישג מרשים, כשזכתה באליפות העולם. אמנם מדובר בבית התחתון של דרג ב', אבל שוער הנבחרת ניר תיכון אומר היום כי ענף ההוקי קרח בארץ מתפתח. בריאיון לכאן רשת ב אמר שוער הנבחרת: "עבדנו מאוד קשה בשביל זה, וראינו התקדמות בשנים האחרונות. ההישג הזה הוא כבוד גדול". 

האזינו לריאיון עם שוער נבחרת ישראל בהוקי קרח בכאן רשת ב

תיכון הוסיף: "בארץ אין הרבה הוקי קרח, אבל אין ספק שהענף מתפתח בקצב מהיר. אני חושב שהשנה יש לנו קבוצה מאוד חזקה. הגענו עם הרבה שחקנים שמשחקים במדינות אחרות. אני, לדוגמה, משחק בליגת המכללות בצ'כיה.

"אין ספק שכשאתה מגיע לנבחרת שמורכבת מקבוצת שחקנים שלא משחקים בדרך כלל ביחד, זה משמח לראות שהעבודה הקשה משתלמת. אנחנו הגענו במטרה לנצח, ולא במחשבה שנשיג פחות מזהב".

לאחר שניצחה אתמול את גאורגיה 3-7, הנבחרת הישראלית סיימה במקום הראשון בטורניר, שנערך במקסיקו, והעפילה לבית העליון שם היא תשחק בשנה הבאה. הנבחרת סיימה את הטורניר במאזן של חמישה ניצחונות ללא הפסד. שחקן הנבחרת אליעזר שרבטוב נבחר למצטיין בטורניר.


ישראל פתחה את הטורניר בניצחון 3-6 על איסלנד שירדה מהבית העליון בשנה שעברה. בהמשך גברה 3-5 על ניו זילנד ו-3-9 על קוריאה הצפונית. במשחק הרביעי בטורניר ניצחה הנבחרת את מקסיקו המארחת 4-5 לאחר הארכה. את הטורניר סיימה כאמור הנבחרת בניצחון על גאורגיה. בשנה הבאה תתמודד ישראל בבית העליון עם קרואטיה, אוסטרליה, ספרד, סין והנבחרת שתרד מדרג 1.