ארכיון
צילום: הדס פרוש ותומר נויברג, פלאש 90

היועמ"ש לסנגורי נתניהו: תאמו מועד לשימוע תוך שבועיים

מנדלבליט הבהיר במכתב חריג לעורכי הדין: התשלום עבור שירותיכם - אינו שיקול עבורי. עוד כתב היועמ"ש כי אם לא ייקבע מועד לשימוע, שיתקיים עד 10 ביולי - הוא יקבל את החלטתו הסופית בהתבסס על חומרי הריאיות
תמר אלמוג
28 באפריל 2019
19:25

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הבהיר הערב (ראשון) באופן חריג לסנגוריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "עליכם לתאם מועד לשימוע תוך שבועיים". עוד הוא הדגיש כי התשלום לסנגורים הוא "לא שיקול מבחינתי ולא ישפיע על מועד השימוע".

על פי הודעת משרד המשפטים הערב, מנדלבליט "שב והבהיר לבאי כוחו של ראש הממשלה, במכתב ששוגר אליהם מלשכתו, כי אם רצונם בקיום הליך שימוע למרשם בגין תיקי החקירה הנוגעים לעניינו, עליהם לתאם – עד ליום 10.5.19 – מועד לעריכת השימוע. שימוע זה אמור להיערך עד ליום 10.7.19".


בהודעה ציינו במשרד המשפטים כי עורכי הדין ביקשו לפני כחודשיים להימנע ממסירתם של חומרי החקירה בתיקים הקשורים לראש הממשלה לידיהם של החשודים בתיקים אלו, עד לאחר מועד הבחירות, בשל חשש מפני הדלפות של חומרים לאמצעי התקשורת, שישפיעו לטענתם על ציבור הבוחרים. בפנייתם אז הדגישו הסנגורים כי מדובר ב"דחיה קצרה של כ-40 יום בלבד במסירת החומרים".

"כפי שנמסר לסנגורים, חומרי החקירה עומדים לרשותם במשרדי פרקליטות מיסוי וכלכלה בת"א החל מיום 10.4.19, יום לאחר הבחירות, אך עד כה לא נערכה כל פנייה מצידם לאיסוף החומר", נכתב עוד בהודעה. "לאחרונה מסרו הסנגורים, בעקבות פנייה אליהם, כי אין בכוונתם לאסוף את החומרים, כל עוד לא הוסדר נושא שכר הטרחה".

במכתב ששוגר הערב לסנגורים באמצעות עוזרו הבכיר של היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר גיל לימון, הובהר כי "סוגיית הסדרת שכר הטרחה אינה עומדת לפתחנו. על כן, אין בה כדי להצדיק כל עיכוב בהעברת ליבת חומרי החקירה לרשות ראש הממשלה או לידי באי כוחו, וממילא אין בדבר כדי להשפיע על מועד קיום השימוע". עוד הובהר כי אם ראש הממשלה יבחר שלא לקיים את הליך השימוע כאמור, יקבל היועץ המשפטי לממשלה החלטה סופית בעניינו על סמך חומרי הראיות שבפניו.