אבו מאזן, ארכיון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90, אי-פי

שר החוץ הפלסטיני מאשר את הפרסום: ישראל ניסתה להעביר כספים לרשות 3 פעמים

שר החוץ הפלסטיני: לא נקבל כספים אלא אם יהיו ללא קיזוז משכורות אסירים. השר לענייני אסירים ברשות לשעבר בריאיון לכאן רשת ב: "ישראל מפרה את ההסכמים"
סולימאן מסוודה
29 באפריל 2019
08:55
עודכן ב 09:15

שר החוץ הפלסטיני, ריאד אל-מאלכי, אישר הבוקר (שני) את הפרסום של כאן חדשות ואמר כי זוהי הפעם השלישית שבה ישראל מעבירה את הכסף של הרשות לאחר קיזוז המשכורות למשפחות המחבלים ולאסירים ללא ידיעתו של משרד האוצר הפלסטיני.


אל-מאלכי הוסיף בריאיון לרדיו קול פלסטין כי בכל פעם שבה נודע לרשות על ביצוע העברות בנקאיות מצד ישראל לבנקים המקומיים הפלסטינים, הרשות החזירה את ההעברות למשרד האוצר הישראלי בצירוף הודעה רשמית שהרשות מוכנה לקבל את הכסף בתנאי שיהיה ללא שום קיזוז.

אשרף אל אג'רמי, השר לענייני אסירים ברשות הפלסטינית לשעבר, אמר הבוקר בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב כי "הרשות מסרבת לקבל את הכסף כי ישראל מפרה את ההסכמים". הוא הוסיף כי המצב ברשות "גרוע לגמרי, לא רק המצב הכלכלי, המדיני, הבנייה בהתנחלויות, כל מה שעשתה הממשלה בישראל ובארה"ב מביא למצב של אכזבה ואפילו ייאוש. זה יותר מ-60% מההכנסות של הרשות הפלסטינית, היא לא יכולה לתפקד". על השאלה האם הרשות בדרך להתמוטטות הוא ענה בחיוב.

האזינו לריאיון עם אשרף אל אג'רמי בכאן רשת ב:

"אני חושב שבחודש מאי הרשות תלך לצעדים משמעותיים בכל מה שקשור לקשר עם ישראל", הדגיש אג'רמי. "אני לא יודע בדיוק מה הצעדים אבל חלק מהם אולי להכריז חד משמעית שהסכם אוסלו מת ואין כל קשר והתחייבות פלסטינית לכל מה שבא בהסכמי אוסלו, זה אחד הצעדים. לכן אנחנו נהיה במצב של נתק טוטאלי עם ישראל והיא תישא באחריות על מה שיקרה בשטחים הפלסטיניים".

חבר הכנסת מהליכוד אבי דיכטר אמר בריאיון לכאן רשת ב כי "8% מתקציב הרשות הולך לתשלום משכורות למחבלים. לכן כשמדובר על יציבות, הם יצטרכו להבין – אי אפשר גם לשלם ולממן טרור וגם לבקש מישראל לדאוג ליציבות שלהם. אז אנחנו את החלק שמגיע להם, את הכסף הזה נעביר".

האזינו לריאיון עם אבי דיכטר בכאן רשת ב:

"צריך לעמוד איתן ולהגיד לאבו מאזן – הכסף שלך נמצא בבנק שלנו, אתה יכול לקחת אותו בכל רגע נתון", המשיך דיכטר. "מה תעשה, כן תיקח, לא תיקח, מה זה יעשה ליציבות של הרשות הפלסטינית – זו בעיה שלך".