חפש
Languages
-

משפחתה של נועה אייל על גזר דינו של נחמני: "לרוע שלקח את חייה של נועה אין זכות להתהלך חופשי"

דניאל נחמני הורשע ברציחתה של אייל וקיבל מאסר עולם ועוד 16 שנים. "משפט צדק נעשה. לנו לא תהיה שום הקלה ולא נחמה", נמסר מהמשפחה
ורד פלמן
29 באפריל 2019
10:05

משפחתה של נועה אייל, שנרצחה לפני 21 שנים, הגיבה הבוקר (שני) לגזר דינו של דניאל נחמני, שהורשע ברציחתה ונגזרו עליו מאסר עולם ועוד 16 שנות מאסר. "לרוע שלקח את חייה של נועה אין זכות להתהלך חופשי", אמרו.

"משפט צדק נעשה. לנו, למשפחה, לא תהיה שום הקלה ולא נחמה. אנו נישאר עם הכאב העצום והעצב. אנו אסירי תודה למשטרה, שהצליחה לפענח את התעלומה והרוע, שנעלם כל כך הרבה שנים, פתאום לבש פנים", נמסר מהמשפחה.

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר הבוקר מאסר עולם ועוד 16 שנים על דניאל נחמני, שהורשע בינואר האחרון ברצח ובמעשה סדום בנערה נועה אייל ביער רמות בירושלים בשנת 1998. בכך קיבל בית המשפט את בקשת הפרקליטות והגדיר את הרצח כחריג בחומרתו.

לפני מתן גזר הדין, ביקש דניאל נחמני לדבר, אך השופט לא אפשר לו. נחמני אמר: "אני חף מפשע, אתם ממשיכים לעשות מה שאתם רוצים בבית המשפט".

אייל נרצחה כשהייתה בת 17, והמתינה לאוטובוס בדרך חזרה מבילוי לילי לביתה בשכונת רמות שבירושלים. במשך כ-16 שנה לא הצליחה המשטרה לפענח את רצח הנערה, עד שב-2014 נעצר דניאל נחמני ונגדו הוגש כתב אישום.

לפי כתב האישום, בלילה בו נרצחה, נכנסה אייל לרכבו של נחמני. במהלך הנסיעה הוא החליט לסטות מהכביש, נסע לשביל בתוך יער רמות, ושם ביצע בנערה מעשה סדום בעודה נאבקת בו ולאחר מכן רצח אותה באכזריות.