העצורים הפלסטינים
צילום: סוכנות הידיעות הטורקית TRT

אחד העצורים הפלסטינים בטורקיה התאבד בכלא

שני העצורים נחשדו בריגול עבור איחוד האמירויות ועל פי חלק מהדיווחים נבדק הקשר שלהם לרצח העיתונאי הסעודי ג'מאל חאשוקג'י בקונסוליה באיסטנבול. משפחתו של החשוד שהתאבד: דורשים ועדת חקירה
סולימאן מסוודה ומתי ברנהרט
29 באפריל 2019
13:29

פרשת שני הפלסטינים שנעצרו בטורקיה בחשד שריגלו למען איחוד האמירויות: זכי חסן, אחד משני הפלסטינים שנעצרו לפני יותר מעשרה ימים, שם אתמול (ראשון) קץ לחייו בכלא. לפי הדיווחים, הוא קשור לבכיר הפלסטיני מוחמד דחלאן, שמקורב לאיחוד האמירויות.

חסן נעצר יחד עם עוד פלסטיני לפני יותר מעשרה ימים בטורקיה בחשד שניסו להשיג מידע מודיעיני ולהעבירו לאיחוד האמירויות. מקורות ביטחוניים מסרו לסוכנות הידיעות הטורקית "אנטוליה" כי הרשויות במדינה חוקרות אם השניים מעורבים ברצח העיתונאי הסעודי ג'מאל ח'אשוקג'י לפני יותר מחצי שנה בקונסוליה הסעודית באיסטנבול.

משפחתו של חסן הטילה דופי בגרסה הטורקית והאשימה אותם בהריגתו. במשפחה דורשים להקים ועדה רפואית הכוללת רופא פלסטיני כדי שתנתח את גופתו של חסן.

כוחות הביטחון בטורקיה עצרו ביום שישי האחרון את השניים, לאחר שעל פי החשד ניסו להשיג מידע מודיעיני ולהעבירו לפדרציה. אחד מהחשודים שימש בעבר כבכיר במודיעין הפלסטיני.

בתחילת ינואר נפתח בסעודיה משפטם של 11 חשודים ברצח העיתונאי חאשוקג'י. התובע הכללי הסעודי מסר כי הוא דורש להטיל עונש מוות על חמישה מהמעורבים בפרשה. במהלך הדיון הראשון במשפט, משרד התובע הכללי מתח ביקורת על התנהלות הרשויות בטורקיה, שבשטחה בוצע הרצח שעורר הדים רבים בעולם. "עד לרגע הזה הם לא מסרו לנו תשובות לשאלות בנוגע לחקירה", האשים התובע.