חפש
Languages
נחמני בבית המשפט, היום
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

התובע בתיק נועה אייל: הכאב של המשפחה יימשך לעד

עו"ד דני ויטמן, פרקליט מחוז ירושלים ומי שניהל את תיק הרצח של נועה אייל, אמר בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "התיק טלטל אותי רגשית. מדובר במקרה קיצוני"
בחצי היום
29 באפריל 2019
13:36

"התחושה הייתה מאוד קשה במהלך ניהול התיק. הכאב של המשפחה יימשך לעד": כך אמר היום (שני) עו"ד דני ויטמן, פרקליט מחוז ירושלים ומי שניהל את תיק הרצח של נועה אייל, לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. "זה היה תיק מטלטל מבחינה רגשית מכמה סיבות. מדובר ברצח שכל ירושלמי הכיר אותו ועקב אחריו במשך שנים. בטיעונים לעונש טענו בפני בית המשפט שבאמת מדובר באחד המקרים החריגים שבהם קשה מאוד להפך בזכותו של הנאשם".

האזינו לריאיון המלא של מי שניהל את תיק הרצח של נועה אייל לכאן רשת ב

על התחושות הקשות בניהול התיק הוסיף הפרקליט: "מבחינה מקצועית ישנו סיפוק, גם מבחינה רגשית, למרות שהכאב של המשפחה כמובן יימשך לעד. אך אולי יש נחמה פורתא בסגירת המעגל היום בבית המשפט המחוזי בירושלים".

על הטכנולוגיה שעזרה להביא את דניאל נחמני למשפט מספר ויטמן: "הייתה פריצת דרך טכנולוגית בידי מדע ה־DNA. באוקטובר 2014 המשטרה מחליטה לנסות ולפענח את דגימת הזרע שנותרה בזירת הרצח באמצעות התאמה מסוימת לפרופיל של בן משפחה זכר קרוב, ואכן היא מוצאת את אביו של הנאשם שהפרופיל שלו היה כבר נתון במאגרים של המשטרה".

בהמשך, מספר וטימן, המשטרה השתמשה בשיטת האלימינציה וכך הגיעה, בסופו של דבר, להרשיע את דניאל נחמני: "היו אינדיקציות נוספות לכך שהוא אכן זה שביצע את הרצח. עמדתו של נחמני הייתה שהוא חף מפשע, אין לו מושג ואין לו הסבר איך פרופיל הזרע שלו התגלגל לזירה. המשפחה ביקשה לא להגיע לאולם בית המשפט כשהדיונים התנהלו.

"אני מבין לגמרי את המשפחה", אומר ויטמן ומוסיף: "היא נמנעה מכל קשר עם הרוצח. הקושי ברור לחלוטין אבל הם עודכנו על ידינו, היו בקשר אמיץ איתנו לכל אורך המשפט. הנאשם הצהיר על כוונתו לערער אני מניח שכך הוא יעשה".