הרכב נמלט ממקום התאונה

תיעוד: הרכב שביצע את תאונת הפגע וברח בירושלים נמלט מהזירה

בסרטון שהגיע לידי כאן חדשות נראה הנהג נמלט לעבר גבעת זאב שם השאיר את הרכב. בנוסף לכך התברר שלנהג החשוד יש הרשעות קודמות בעבירות תנועה. מעצרו הוארך בשמונה ימים
יערה שפירא
29 באפריל 2019
22:01

סרטון שהגיע לידי כאן חדשות חושף הערב (שני) את הימלטות הרכב הדורס מזירת תאונת הפגע וברח בירושלים לפני שבוע. הנהג שנסע במכונית הוולוו השחורה נסע לתוך גבעת זאב, שם ננטש ואותר הרכב עוד באותו לילה. בתאונה נפגע קשה ילד בן 11 שעבר במעבר חצייה. החשוד, נתנאל סנדרוסי ממשיך לטעון בחקירתו כי הוא לא זה שנהג ברכב בזמן התאונה.

בנוסף לכך מתברר כי לסנדרוסי יש הרשעות קודמות בעבירות תנועה, בין היתר בנהיגה ללא רישיון לפני שנתיים. במשפטו הקודם הסביר: "לא אעשה את זה יותר, חבר הציע שאקח את האופנוע, זו הייתה שטות בלי לחשוב". במכתב ששלח לבית המשפט בזמנו, בבקשה לדחות את הדיון, הסביר שהוא סטודנט וצריך זמן כדי לחסוך כסף לשלם לעורך דין, ובקשתו התקבלה. לבסוף פרט לקנס ופסילה זמנית, חל עליו עדיין עונש מאסר על תנאי לשלושה חודשים.


מוקדם יותר האריך בית המשפט את מעצרו של סנדרוסי בשמונה ימים. במהלך הדיון טענו עורכי דינו כי סנדרוסי החזיר את הרכב הפוגע כמה שעות לפני התאונה. המשטרה חושדת כי הנהג נסע באור אדום ופגע בילד בן ה-11 שעבר במעבר חצייה. החוקרים טוענים כי הוא אינו משתף פעולה בחקירותיו, פרט להצהרה כי הוא חף מפשע.

בחקירתו הפסיק סנדרוסי בשלב מסויים לענות לשאלות החוקרים והחל לשמור על זכות השתיקה. בין היתר נחקר חבר שלו, שאליו התקשר באותו ערב ולפי עדותו אסף אותו מאזור רמות במכוניתו כשעתיים אחרי התאונה. גרסתו בחקירה עד שהפסיק להשיב לשאלות: "לקחתי מרחוב שטראוס את הרכב כשהקוד היה על המפתח ועזבתי אותו ברחוב איבנסון, כשבתוכו 50 שקל והמפתחות באותו מקום. עזבתי את הרכב השכור ב-17:30 או ב-18:00". 

סנדרוסי טען כי מכוניתו הישנה נתקעה, ולכן שכר את הרכב שהיה מעורב בתאונה. לדבריו לקח את הרכב השכור ב-16:00, הטעין דרכו עם כבלים את המצבר במכונית שלו והחזיר את הרכב השכור לפני 18:00, בעוד התאונה התרחשה בשעה 20:30. לאחר מכן, לדבריו, המשיך בנסיעה ונתקע שוב באזור רמות, באזור התאונה, והתקשר לחברו שאסף אותו מרמות לאחר זמן התאונה והסיע אותו לביתו בהר שמואל. סנגורו מבקש שהמשטרה תאסוף את רישומי שיחות הטלפון שיאכנו אותו ברמות בשעה שהרכב המשיך כבר בהימלטות לגבעת זאב.