אביגדור ליברמן ובנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתק מוחלט בין צוותי המו"מ של הליכוד וישראל ביתנו

יותר משבוע עבר מאז הפגישה הראשונה בין הצוותים, ובאופק לא נראית פגישה נוספת כרגע. גם מול סיעת כולנו של משה כחלון טרם החל המו"מ הקואליציוני
זאב קם ויואב קרקובסקי
30 באפריל 2019
21:36

מרכיבים ממשלה: נתק מלא מוחלא בימים אלה בין צוותי המשא ומתן הקואליציוני של הליכוד וישראל ביתנו, כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. יותר משבוע עבר מאז הפגישה הראשונה בין הצוותים, ובאופק לא נראית פגישה נוספת כרגע. כמו כן, גם קשר טלפוני לא מתקיים בין ראשי הצוותים עודד פורר ויריב לוין וגם לא בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.


גם מול סיעת כולנו של משה כחלון טרם החל המשא ומתן הקואליציוני, כשבכולנו כלל לא הקימו עדיין צוות משא ומתן, ולא החלו בשיחות מול הליכוד. בליכוד אמרו היום שהשיחות עם כל המפלגות יגיעו ככל הנראה לשבוע האחרון של הארכה שתינתן לנתניהו, ואולי כמו בפעם הקודמת, ממש ליום האחרון.

לצד זאת, נראה כי נתניהו כן מקיים פגישות בלתי פורמליות עם חלק מראשי המפלגות. כאשר היום הוא ויו"ר ש"ס נפגשו לאחר הצהרת האמונים של הכנסת ה-21.


בנוסף, חוק החסינות לראש הממשלה, עליו מדבר יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ', יהיה סעיף מחייב בהסכמים הקואליציוניים לכל המפלגות שאמורות להרכיב את הממשלה הבאה. גורם בליכוד אמר לכאן חדשות: "זהו קרב חייו של נתניהו - הוא לא יוותר עליו".