ארכיון

2 שיגורים לעוטף עזה, צה"ל תקף ברצועה

אזעקה נשמעה במועצה האזורית שער נגב. במהלך הלילה כלי טיס של חיל האוויר תקפו מתחם צבאי של הארגון. אתמול פרצה שריפה במערב הנגב, אף שבמכבי האש מסרו שהיא לא נגרמה מבלון תבערה
משה שטיינמץ וכרמלה מנשה
02 במאי 2019
04:22
עודכן ב 06:18

אזעקת צבע אדום נשמעה לפנות בוקר (חמישי) במועצה האזורית שער הנגב ובמועצה האזורית שדות נגב. קודם לכן תקף צה"ל יעדים של חמאס בצפון רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר שהתקיפה הגיעה בתגובה לשיגור בלוני נפץ ותבערה לעבר שטח ישראל אתמול. כלי טיס של חיל האוויר תקפו מתחם צבאי של הארגון.

שריפה נוספת פרצה באזור המועצה האזורית אשכול @Itsik_zuarets (צילום: ביטחון שדה) pic.twitter.com/czgQqmNhum

בצה"ל הודיעו כי זוהו שני שיגורים מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. במועצת שער הנגב הוציאו הודעה לתושבים שלפיה כתוצאה מהשיגורים היו ככל הנראה נפילות בשטח פתוח, איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

אתמול פרצה שריפה גדולה של קוצים ושטח מיוער פרצה בין פארק אשכול לקיבוץ אורים שבמערב הנגב. עם זאת, במכבי האש סברו שהשריפה לא נגרמה מבלון תבערה, אלא בשל כיווני הרוח באזור. ארבעה צוותי כיבוי השתלטו על הלהבות בסיוע אנשי קרן קיימת לישראל ורשות הטבע והגנים. 

העיתון הלבנוני אל־אחבאר דיווח אתמול כי הג'יהאד האסלאמי הודיע לישראל שכל עוד היא תתעכב בביצוע ההבנות, יגבר הלחץ בגבול, מה שיוביל לביטול תחרות האירוויזיון. עוד דיווח העיתון כי ישראל והפלגים בעזה מעבירים ביניהם מסרים בעזרת מתווכים בעקבות שיגור הרקטה ביום שני. לדברי העיתון, המתווכים העבירו מסר מישראל לפלגים ולפיו ירושלים אינה מעוניינת בהסלמה בעת הנוכחית, אך לא תאפשר עוד ירי טילים, במיוחד לאזור המרכז.

מקור בוועד המארגן של תהלוכות השיבה מסר: "הסיכויים להסלמה באזור גברו בגלל אי עמידתה של ישראל ביישום ההבנות״. המקור הוסיף שהמתווכים "מנהלים שיחות אינטנסיביות בין שני הצדדים כדי למנוע את הידרדרות המצב, בעוד שהפלגים בעזה מתעקשים על תקופת הזמן שניתנה לישראל כדי ליישם את ההבנות״.

שלשום נפרסו ברחבי הארץ מערכות כיפת ברזל, מחשש שהג'יהאד האסלאמי ישגר רקטות בזמן האירוויזיון וביום העצמאות. בישראל האשימו את מפקד הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי בצפון הרצועה, בהאא' אבו אל־עטא, בניסיונות להסלים את המצב ולהפר את ההבנות שנועדו לשמר את השקט בגבול.  

הניסיון של הג'יהאד האסלאמי, לפי המידע של צה"ל, הוא לשגר רקטות לכיוון גוש דן ולכן ישראל פרסה כיפות ברזל ברחבי הארץ. בצעד חריג, בצבא חשפו את המידע המודיעיני על כך שאל־עטא הוא זה שעומד מאחורי הכוונות לייצר פיגועים נגד ישראל. זו הפעם השנייה בתוך חודש שישראל חושפת מידע מודיעיני - כדי להעביר מסר לארגון.