הזימון לעדות הגנה של גיל מסינג

גיל מסינג ישמש עד הגנה מטעם הנאשם בפרשת ישראל ביתנו

רונן משה, הנאשם בפרשת ישראל ביתנו שהוקלט על ידי דובר צה"ל המיועד, הוא זה שזימן את מסינג להיות עד מטעם ההגנה. זאת לאחר שהפרקליטות, מסיבות השמורות עמה, לא זימנה את מסינג לעדות מטעם התביעה בפרשה
צח שפיצן
02 במאי 2019
13:18

דובר צה״ל המיועד גיל מסינג ישמש עד הגנה מטעם רונן משה, הנאשם בפרשת ביתנו, כך נודע היום (חמישי) לכאן חדשות. בעקבות כך, הפרקליטות לא תוכל ליצור קשר עם מסינג בכל הנוגע לחשיפה כי דובר צה"ל המיועד פעל בעבר כמעין סוכן משטרתי והקליט את רונן משה.

רונן משה הוא זה שזימן את מסינג להיות עד מטעם ההגנה. זאת לאחר שהפרקליטות, מסיבות השמורות עמה, לא זימנה את מסינג לעדות מטעם התביעה בפרשת ישראל ביתנו. יש לציין כי הזימון כעד הגנה לא אומר שמסינג יגן על רונן משה, וייתכן שזומן כדי להישאל על פעולותיו מטעם המשטרה במסגרת הפרשה.

מוקדם יותר היום פורסם כי הפרקליטות הודיעה שתסייע למסינג בנוגע לבקשה שהוגשה על ידי רונן משה לבית המשפט - להסיר את החיסיון מעל "תיק הסוכן" שלו. משה הגיש את הבקשה ב-28 במארס, עוד לפני שהנושא נחשף ב"הארץ" השבוע. מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה עורך הדין דן אלדד אישר שמסינג לא נחשד בשום עבירה וכי הוא סייע כאזרח שומר חוק. עוד מאשר אלדד במכתב כי בניגוד לפרסומים לא התבקש מסינג לפעול בעניינו של נבחר ציבור ולא היה קשר בין פעולתו לבין עניינו של מי מבני משפחתו.

אמש נחשף בכאן חדשות כי במסמכים רשמיים של הפרקליטות הוגדר מסינג כחוקר. בטבלה שהועברה לרונן משה, מפורטות פעולות החקירה שבוצעו בפרשת ישראל ביתנו. לפי הטבלה, בארבעה בינואר 2015 תחת הכותרת "שם החוקרים" מופיע השם גיל המתייחס למסינג. הוא השתתף בפעולת הקלטה ודיבוב עבור המשטרה.