בית המחבל שנבנה מחדש

פת"ח החל לבנות את ביתו של המחבל שביצע את הפיגוע באריאל

הבית נבנה כשבוע בלבד לאחר שצה"ל הרס את ביתו של עומר אבו לילא שרצח את סמ"ר גל קיידאן והרב אחיעד אטינגר. הבית החדש נבנה באותה שכונה בה התגורר המחבל
מעין אלטמן ונורית יוחנן
02 במאי 2019
17:10

כשבוע בלבד לאחר שצה"ל הרס את ביתו של המחבל שביצע את הפיגוע באריאל - ארגון הפת"ח החל לבנות את ביתו של עומר אבו לילא, שביצע את הפיגוע ורצח את סמ"ר גל קיידאן והרב אחיעד אטינגר. מדובר בבית שנבנה באותו אזור בו משפחתו התגוררה, בכפר א־זאוויה שבסביבת סלפית. 

המחבל עומר אבו לילא, בן 19, היה ללא רקע ביטחוני קודם וללא שיוך ארגוני. הוא חוסל בחודש שעבר בתום מצוד של יומיים במהלך חילופי ירי בכפר סמוך לרמאללה. על פי הערכות, המחבל פעל לבדו.

בריאיון לתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב מתחה תמר אטינגר, אלמנתו של אחיעד אטינגר, ביקורת על מדיניות הממשלה ואמרה: "זה לא משנה אם עדכנו אותנו על ההריסה, כי זה לא משמעותי מה שעשו שם. אנחנו מעריכים את את החיילים, אבל הממשלה צריכה לשנות גישה".

אטינגר הוסיפה: "מדובר באויב שרוצה להכחיד אותנו כעם. עד שלא נבין את זה - התגובה לא תהיה בהתאם. כל מחבל – צריך להרוס לו את הבית ולגרש את משפחתו. כרגע אין פה שום הרתעה, צריך גירוש. משפחה שמחנכת את הילדים שלה כך, לא צריכה להישאר כאן. ככה זה לא יכול להימשך".