אבו מאזן

בפעם השנייה: ישראל ניסתה להעביר כסף לרשות - שסירבה

ניסיון ההעברה של 660 מיליון השקלים נעשה באותה מתכונת, כפי שנחשפה בכאן חדשות בתחילת השבוע. הפלסטינים מסרבים לקבל את הכסף בשל העובדה שישראל קיזזה מהסכום 40 מיליון שקלים בשל תשלומי הרשות הפלסטינית למשפחות של מחבלים
גילי כהן
02 במאי 2019
19:25

ישראל ניסתה אתמול בפעם השנייה להעביר את סכומי הכסף המקוזזים לרשות הפלסטינית וזו סירבה שוב. כך פורסם היום (חמישי). ניסיון ההעברה נעשה באותה מתכונת, כפי שנחשפה בכאן חדשות בתחילת השבוע.

הפלסטינים מסרבים לקבל את הכסף בשל העובדה שישראל קיזזה מהסכום 40 מיליון שקלים בשל תשלומי הרשות הפלסטינית למשפחות של מחבלים. ישראל ניסתה להעביר 660 מיליון שקלים.

ביום שני אישר שר החוץ הפלסטיני, ריאד אל-מאלכי את הפרסום של כאן חדשות ואמר כי זוהי הפעם השלישית שבה ישראל העבירה את הכסף של הרשות לאחר קיזוז המשכורות למשפחות המחבלים ולאסירים ללא ידיעתו של משרד האוצר הפלסטיני.

אל-מאלכי הוסיף בריאיון לרדיו קול פלסטין כי בכל פעם שבה נודע לרשות על ביצוע העברות בנקאיות מצד ישראל לבנקים המקומיים הפלסטינים, הרשות החזירה את ההעברות למשרד האוצר הישראלי בצירוף הודעה רשמית שהרשות מוכנה לקבל את הכסף בתנאי שיהיה ללא שום קיזוז.

בישראל התקבלה ההחלטה לפני כחודש, תקופה קצרה לפני הבחירות, להעביר באופן חד צדדי את כספי המסים של הרשות היישר לבנקים הפלסטיניים. זאת מתוך מחשבה שאם הכסף יעבור ללא הד תקשורתי, ייתכן שהפלסטינים יסכימו לקבל את הסכום.

הפלסטינים מסרבים כבר כמה חודשים לקבל את הכסף, במחאה על החלטת הקבינט בישראל לקזז את כספי משכורות המחבלים מכספי המסים. אך גם לאחר שהכסף כבר הגיע לבנקים הפלסטיניים, הרשות החזירה את הסכום במלואו לישראל לאחר כמה ימים של התלבטויות פנימיות.