ניידת משטרה, ארכיון

שני תלמידים בני 17 נעצרו בחשד לתקיפת מורה

על פי החשד, השניים תקפו מורה במהלך שיעור, לאחר שהעיר לאחד מהם על התנהגותו, וחברו אף הוסיף ואיים עליו. הנערים אותרו, נחקרו ויובאו היום בפני שופט
איציק זוארץ
03 במאי 2019
11:52

שני תלמידי תיכון בני 17 נעצרו ויובאו היום (שישי) בפני שופט, לאחר שעל פי החשד תקפו מורה במהלך הפסקה בתיכון מקיף ו' בבאר שבע. האירוע החל לאחר שהמורה ביקש מאחד התלמידים לרדת מהמזגן עליו ישב, וכשסירב - צילם אותו. בשלב זה התגלע ויכוח בין המורה לתלמידים - הם דרשו שימחק את התמונה שלהם יושבים על מנוע המזגן, והוא סירב. 


בתגובה, התלמיד היכה את המורה בפניו, ותלמיד אחר השליך עליו בקבוק מים. בנוסף הוא העיף את הטלפון הנייד מידו של המורה, ואיים עליו. לאחר דיווח במשטרה על חשד לתקיפת מורה, השניים אותרו ונעצרו.

בעקבות האירוע, ארגון המורים ישבית ביום ראשון את הלימודים לשעה אחת במחאה. הלימודים יחלו בשעה 09:00 אז יתכנסו לשעת מחנך בכל הכיתות לשוחח על האלימות. ממשרד החינוך נמסר כי הם רואים באלימות שורש כל רע שיש למגר. "בית הספר יפתח את יום הלימודים בראשית השבוע הקרוב בשיחות הסברה על האירוע ועל ההשלכות הקשות והמסוכנות שבו, ועל ההימנעות שיש לנקוט. המקרה מצוי בהליך משפטי, והמשרד פועל בכפוף אליו", נמסר מהמשרד.