כוח צה"ל שנפגעו בירי

על רקע תקרית הירי בגבול עזה: הרמטכ"ל הורה לצמצם את האימונים

בתקיפה של צה"ל, שבאה בעקבות הירי ממנו נפצעו חיילים, נהרגו שני מחבלים. שני פלסטיניפ נוספי נהרגו בהפרות הסדר בגבול הרצועה
כרמלה מנשה, אסף פוזיילוב וערן זינגר
03 במאי 2019
22:37
עודכן ב 00:16

על רקע תקרית הירי בגבול רצועת עזה, הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי הורה לצמצם את האימונים ולתעדף את הפעילות המבצעית. עוד הורה הרמטכ"ל להעביר כוחות נוספים לתגבור בשבועיים הקרובים. זאת בעקבות מתיחות גוברת בגבול ואירועים רגישים. 

שני מחבלים של חמאס נהרגו הערב בתקיפת כלי טיס של צה"ל, שבה בעקבות ירי הצלפים, ממנו נפצע בינוני קצין ונפצעה קל חיילת. בהפרות הסדר האלימות בגבול הרצועה נהרגו שני פלסטינים נוספים.

ב"השבוע" בכאן 11 דווח כי חמאס והג'יהאד האסלאמי מעוניינים לנצל אירועים רגישים בישראל. הג'יהאד האסלאמי מעוניין להראות כי הוא הארגון הקיצוני יותר ונגד הסדרה עם ישראל. יש אינטרס של חמאס לצד אינטרס איראני להבעיר את השטח.

בשבוע הבא יתחיל חודש רמדאן ואחריו אמורה להתפרסם "עסקת המאה" של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. לאחר שהאמריקנים החמירו את הסנקציות על המשטר האיראני, בישראל מצפים לתגובה באמצעות ארגוני הטרור ברצועה.


מוקדם יותר היום נפצע קצין צה"ל בינוני מירי. הוא פונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע ומצבו יציב. חיילת נפצעה מרסיסים. התושבים בעוטף עזה סיפרו על תחושה של חוסר ודאות בעקבות אירועי האלימות והתחדשות של שיגורי בלוני התבערה והצתת השדות.

השבוע צמצמה ישראל את מרחב הדיג בעזה לשישה מייל מ-15 מייל בעקבות ירי הרקטה, שיוחס לג'יהאד האסלאמי, קילומטרים ספורים מחופי אשדוד. ביום רביעי ניסתה ישראל להעביר שוב את סכומי הכסף המקוזזים לרשות הפלסטינית - שסירבה לקחת את הכסף בשנית. בחמישי לפנות בוקר שוגרו שתי רקטות מעזה לשטחי המועצה האזורית שער הנגב והמועצה האזורית שדות נגב. ירי הרקטות הגיע לאחר תקיפה אווירית של צה"ל בליל חמישי במתחם צבאי של חמאס.