בנימין נתניהו ואביחי מנדלבליט
צילום: פלאש 90

תיקי נתניהו: רה"מ לא צפוי לוותר על השימוע

הטענה - אמור לקבל יותר זמן להתכונן מהחשודים האחרים, שכן הוא צריך להתכונן לטיעונים בשלושה תיקים. בתיק המעונות, גוברים הסיכויים להסדר עם שרה נתניהו
תמר אלמוג
03 במאי 2019
21:32

מטעם ראש הממשלה בנימין נתניהו צפויים להודיע בימים הקרובים ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי הוא אינו מוותר על השימוע בשלב זה. כך פורסם הערב ב"השבוע" בכאן 11. היועץ הקציב לצוות ההגנה עד ליום שישי לתאם מועד לשימוע, ולמכתבו החריף צפויים הסנגורים להגיב.

כמו כן, צוות ההגנה של נתניהו צפוי לבקש דחייה במועד השימוע, בטענה שנתניהו אמור לקבל יותר זמן להתכונן מהחשודים האחרים. ראש הממשלה צריך להתכונן לטיעונים בשלושה תיקים ולא לאחד כמו החשודים אלוביץ', מוזס ורובינשטיין. 


בעניין תיק המעונות, גוברים הסיכויים להסדר עם רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו. הצדדים חיכו לסיום הבחירות וכעת המשא ומתן נמשך, ומסתמן שגברו הסיכויים להסכמה. המדינה עדיין לא מתכוונת לוותר על הרשעה אך מוכנה להפחתה בחומרת האישומים מה שיאפשר לרעיית ראש הממשלה שרה נתניהו לטעון שמדובר בעניין טכני.

מנדלבליט התייחס השבוע לתיקי ראש הממשלה, ולשימוע שצפוי להתקיים בחודשים הקרובים, ודחה את הטענות נגד מערכת אכיפת החוק בנושא: "אין פה שום הטיה – לא לצד כזה ולא לצד אחר. אין פה חלילה שום רדיפה. בוודאי שאין שום 'תפירת תיקים'. כל הטענות על כך הן הבל הבלים ונועדו לעשות דה-לגיטימציה למערכת אכיפת החוק".