ארכיון
צילום: קובי גדעון/ לע"מ

לראשונה מזה חודש וחצי: הקבינט יתכנס מחר

ההסלמה הדרום: ראש הממשלה נתניהו מקיים התייעצויות ביטחוניות בקריה. מפקד הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי יצא בבהילות לקהיר
גילי כהן ומשה שטיינמץ
04 במאי 2019
11:34
עודכן ב 16:41

ההסלמה בדרום - לראשונה מזה כחודש וחצי יתכנס מחר (ראשון) הקבינט המדיני ביטחוני לדיון בעקבות סבב הלחימה ברצועת עזה. ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים בשעה זו התייעצויות ביטחוניות בקריה עם הרמטכ"ל אביב כוכבי. בדיון משתתפים גם בכירים נוספים במערכת הביטחון. עוד קודם לכן קיים רא"ל כוכבי דיון עם בכירי המטה הכללי בנוגע למצב.

במקביל, בכיר בארגונים הפלסטיניים ברצועה אומר היום כי הדיונים עם המצרים עדיין מתקיימים על מנת להשיב את השקט בין שני הצדדים. עד כה, טען, לא הובילו הדיונים לתוצאות. הבכיר הוסיף כי הפלגים הפלסטיניים מסרבים להשיב את השקט ברצועה ולשוב לרגיעה בטרם תחל ישראל ליישם את הבנות הרגיעה שהוסכמו לפני כן.

הבכיר הדגיש בשנית כי פלגי ההתנגדות מוכנים להגיב על כל תוקפנות ישראלית, והדגיש כי הסבב לא ייעצר בטרם יישם ה"כיבוש" את הבטחותיו.

יו"ר כחול לבן בני גנץ פרסם הודעה על המצב בעזה בה נאמר: "ממשלת ישראל חייבת לבחור כיוון אסטרטגי החלטי, תקיף ובלתי סחיט. ממשלת ישראל חייבת להשיב את ההרתעה ורק אז לפעול להסדרה ארוכת טווח ללא פשרות ביטחוניות וללא סחטנות. אנחנו סומכים על צה״ל ומחזקים את תושבי יישובי הדרום על איתנותם.”

במקביל העיתון אל-קודס הפלסטיני מדווח מפי מקורותיו כי מפקד הזרוע הצבאית של הג׳יהאד האיסלאמי יצא בבהילות לקהיר לבקשת הצד המצרי.