תקיפות ברצועה ושיגורים מעזה
צילום: רויטרס

הפלגים הפלסטיניים: "אם ישראל תמשיך לתקוף - התגובה תהיה קשה"

הפלגים הפלסטיניים במסר לישראל: עוקבים מקרוב אחר התנהגות האויב. בסרטון שפורסם מוקדם יותר, עם כיתוב בעברית, נראים נמל אשדוד, הכור בדימונה ובתי הזיקוק בחיפה. קודם לכן התייחס הג'יהאד האסלאמי ישירות לתחרות האירוויזיון בתל אביב: "נמנע מהאויב להצליח לקיים כל פסטיבל"
עומרי חיים ורועי קייס
04 במאי 2019
13:59
עודכן ב 18:26

הירי לא פוסק, בעזה ממשיכים לאיים: החמ"ל המשותף של הפלגים הפלסטיניים בעזה העביר אחר הצהריים (שבת) מסר לישראל, שלפיו אם התקיפות ברצועה יימשכו "התגובה תהיה קשה יותר ונרחבת יותר". עוד קודם לכן איים הג'יהאד האסלאמי בשיבוש האירוויזיון בתל אביב. 

"החמ"ל המשותף מקבל אחריות על ההפצצה לעבר מוצבי האויב הציוני והתנחלויותיו בעוטף עזה מאז הבוקר ועד השעה 18:00 בערב בעשרות מטחים של רקטות", נאמר בהודעת הפלגים. "זאת בתגובה על הרחקת הלכת של האויב הציוני עם דם בני עמנו".


"התגובה שלנו תהיה קשה יותר ונרחבת יותר, אם ישראל תמשיך בתקיפותיה", נאמר עוד. "אנו עוקבים מקרוב אחר התנהגות האויב הציוני ומידת התחייבותו בהפסקת התוקפנות על עמנו, נגיב על תוקפנותו בהתאם לכך. אנו מזהירים כי תגובתנו תהיה קשה, גדולה ורחבה יותר במצב בו תימשך התוקפנות".

מוקדם יותר היום פרסם הג'יהאד האסלאמי סרטון עם כיתובים בעברית, שבו נראים בין היתר הכור בדימונה, בתי הזיקוק בחיפה ונמל אשדוד. עוד נכתב בסרטון כי "מעגל האש מתרחב".

עוד קודם לכן איימו בארגון ישירות על האירוויזיון בתל אביב: דובר הארגון, מוסעב אלברים, אמר כי ביכולתו "למנוע מהאויב להצליח לקיים כל פסטיבל", והוסיף: "נהפוך את חיי מתנחליו לגיהנום".

לדבריו, הארגון "בשיא הכוננות להרתיע את האויב ולהגיע לתגובה הגדולה ביותר האפשרית. האויב לא יחלום על רגיעה כלשהי על חשבון עמנו". במקביל להצהרה התקיימה חזרה ראשונה של מופע חצי הגמר, בהשתתפות הנציגים. 

במהלך היום נורו למעלה מ-150 רקטות ליישובים רבים בעוטף עזה. טווח הירי התרחב גם לרחובות, אשדוד ואשקלון. רקטה אחת נחתה בבית בחוף אשקלון. לא היו נפגעים. הדיירים, זוג מבוגר, הספיקו להגיע למרחב המוגן. בתגובה צה"ל תקף שני משגרים בצפון הרצועה.