צילום: רויטרס

צה"ל תקף עשרות יעדים של חמאס והג'יהאד האיסלאמי בעזה

בהודעה של דובר צה"ל נמסר כי הותקפו כ-30 יעדים, בהם מתחם המשמש את הכוח הימי של חמאס, ומתחם צבאי המשמש גם את הג'יהאד האיסלאמי. במקביל, אזעקות בבית שמש, קריית גת, אשדוד ויישובים נוספים
כתבי כאן חדשות
04 במאי 2019
15:26

דובר צה"ל הודיע היום (שבת) כי מטוסי קרב של צה"ל תקפו עד כה כ-30 יעדי טרור של ארגוני הטרור חמאס והג'יהאד האיסלאמי ברחבי רצועת עזה. בין היעדים הותקפו כמה מתחמים צבאיים של חמאס בעיר עזה ובשכונות תל אלוהוא ושג'עיה המשמשים לאימונים ולייצור אמצעי לחימה. לפי צה"ל, אחד מן המתחמים משמש את הכוח הימי של הארגון.

הצטרפו לשידור החי בכאן 11

כמו כן, הותקף מתחם צבאי משותף לחמאס ולג'יהאד האיסלאמי בבית לאהיא. הותקפו גם מטרות של הג'יהאד  האיסלאמי, ובהם מספר מתחמים צבאיים בשכונות דיר אל באלח, תל סלטאן, שאטי ובחאן יונס, שני משגרי תלול מסלול ומספר עמדות תצפית לאורך קו הגבול.

במקביל, הירי מעזה לעבר ישראל נמשך, כאשר טווח הרקטות המשוגרות מתרחב. אזעקות נשמעו בקריית גת, בית שמש, לכיש, אשדוד וגן יבנה. כמו כן, התקבלו דיווחים על פגיעה ישירה של רקטה בבית באשקלון.

אישה כבת 50 נפצעה קשה בקריית גת כתוצאה מפגיעת רסיסים בראש ובגפיים. היא פונתה לבית החולים ברזילי באשקלון, כשהיא במצב יציב. בנוסף אליה, לבית החולים ברזילי הגיעו עד כה 12 נפגעים אשר סובלים מפגיעות חרדה וחבלות.

הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי פרסמה סרטון, שבו מופיע איום על ישראל בכיתוב בעברית: "מעגל האש יתרחב". בסרטון הוצגו תמונות ונקודות ציון של נמל אשדוד, הקריה למחקר גרעיני בדימונה, בתי הזיקוק בחיפה ונמל התעופה בן גוריון.

השתתפו בהכנת הידיעה: משה שטיינמץ, אסף פוזיילוב, איציק זוארץ, עמרי חיים